banner461
banner195

Uçhisar 2. Halk Konseyi Toplantısı yapıldı

Uçhisar Belediyesi ikinci halk konseyi toplantısını Silene Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıya belediye meclis üyeleri, turizmciler, muhtarlar ve çok sayıda Uçhisarlı katıldı.

 Uçhisar 2. Halk Konseyi Toplantısı yapıldı
21 Ağustos 2014 Perşembe 11:38

banner143
banner134

 Uçhisar 2. Halk Konseyi Toplantısı yapıldı

Uçhisar Belediyesi ikinci halk konseyi toplantısını Silene Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıya belediye meclis üyeleri, turizmciler, muhtarlar ve çok sayıda Uçhisarlı katıldı.

Kasaba hakkında önemli konularda bilgiler veren Belediye Başkanı Ali Karaaslan, göreve geldiği 2 Nisan 2014 tarihinden bu güne kadar belediyenin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Uçhisar Kalesi’nin işletmeciliğini 23 Temmuz 2014 tarihinden itibaren 5 yıl süreyle uzattıklarını belirten Başkan Karaaslan konsey toplantısında şunları belirtti; “ 22 Temmuz 2014 tarihinde protokolü biten ve Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve ihalesi belediyemiz tarafından alınan Uçhisar Kalesi belediyemize kiralandı. Uçhisar’ın simgesi ve Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar Kalemizi kasabamız adına koruduk. Yaptığımız girişimler sayesinde bu değerimizi elimizde tuttuk. Destek ve katkılarından dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza, Orman Su İşleri Konya Bölge Müdürlüğü’ne ve Orman ve Su İşleri İl Müdürü Sayın Erol Aksoy’a teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar olumlu sonuçlandırdığımız bir başka önemli konumuz da Koruma Amaçlı İmar Planı. 2006 yılında o dönemde belediye başkanlığı yapan Sayın Mustafa Zuhal’in başlattığı çalışmalar sayesinde gündeme alınan Koruma Amaçlı İmar Planı uzun süredir ilgili bakanlıkta onay bekliyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 10.07.2014 tarih ve 6945 sayılı olur ile imzalanan plan 4 Ağustos’ta askıya çıktı. 3 Eylül’e kadar askıda kalacak planla ilgili bizden yardımlarını esirgemeyen Ak Partili Nevşehir Milletvekillerimize ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Belediyenin diğer çalışmaları hakkında bilgiler vererek toplantıya devam eden Başkan Karaaslan, yapılan çalışmaların bütçeleri ve bu 4,5 aylık süreçte belediye bütçesinin durumu hakkında da açıklamalarda bulundu.

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla yola çıkan Başkan Karaaslan, Uçhisar Beldesi hakkında alınacak kararlarda halkla beraber bir yönetim anlayışı sergileyeceğini bir kez daha göstermiş oldu.

Belirlenen gündem maddelerinin açıklanmasından sonra halkın görüşleri ve isteklerini dinleyen Başkan Karaaslan, halkın sorularını da yanıtladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali Karaaslan - 4 yıl önce
başkanım camiler neden kapalı onları konuş turistler rahatsız mı oldu bide türk i̇slamcı olacaksınız yazıklar olsun.