banner461
banner195

Uçhisar Belediyesi’nde işçi toplu sözleşmesi yenilendi.

Uçhisar Belediyesi’nde daimi işçi kadrosunda çalışan tüm personel için belediye ve Belediye-İş sendikası arasında işçi toplu sözleşmesi yenilendi.

Uçhisar Belediyesi’nde işçi toplu sözleşmesi yenilendi.
26 Kasım 2016 Cumartesi 11:37

banner143
banner134
Uçhisar Belediyesi’nde daimi işçi kadrosunda çalışan tüm personel için belediye ve Belediye-İş sendikası arasında işçi toplu sözleşmesi yenilendi. İşçilerin özlük haklarının iyileştirildiği toplu sözleşme, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan ile Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngören arasında imzalandı.
İmzalanan 3 yıllık sözleşmeyle birlikte Uçhisar Belediyesi’nde görev yapan işçiler, 2017 yılından itibaren ilk yıl için %10, devam eden yıllarda da TEFE-TÜFE ortalaması oranında zam almaya hak kazandı.
Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, imzalanan sözleşmenin tüm işçilere hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Karaaslan, “Emekçinin hakkını korumak da görevlerimizden birisidir. Çalışma arkadaşlarımızın daha fazla refah içinde bulunmalarını isteriz. Belediyemiz imkanları doğrultusunda en iyi iyileştirmeyi sendika temsilcimizle görüşerek yaptık. Bütün işçilerimize ve Uçhisarımız’a hayırlı olsun.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.