banner461
banner195

Uçhisar Göreme Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmasına Başlandı

Nevşehir´in yol sorununu çözmek için çalıştıklarını kaydeden Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, ilk olarak turizm bölgelerindeki yolların sıcak afsalt yapılacağını söyledi.

Uçhisar Göreme Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmasına Başlandı
28 Temmuz 2015 Salı 11:39

banner143
banner134
 Nevşehir´in yol sorununu çözmek için çalıştıklarını kaydeden Nevşehir  Valisi Mehmet CEYLAN, ilk olarak turizm bölgelerindeki yolların sıcak afsalt yapılacağını söyledi.
 
 
Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan da, toplamda 12 kilometrelik yol yapılacağını belirterek, maliyetin 15 milyon TL olacağını ifade etti. Cihan, “Nevşehir´in çıkışından Göreme´nin çıkışına kadar olan 8,5 km´lik yolun yapımına başlandı. Bu kısmın maliyeti 7,3 milyon TL.
 
Göreme´nin çıkışından Çavuşin´in çıkışına kadar olan kısmın da ihalesi yapıldı, 15 gün sonra netleşmiş olacak. Daha sonra da Avanos´un girişine kadar sıcak asfalt yapacağız toplam 12 kilometre. Bu yaz Çavuşin´e kadar olan kısım bitecek. Diğer tarafla ilgili kaynak aktarılırsa orası da bitirilecek” dedi.
 
Çalışmaları yerinde inceleyen  Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Özel İdare Genel Sekreteri İsmail Cihan çalışan personellere teşekkür etti.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.