banner461
banner195

Uçhisar’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Uçhisar’da da coşku ile kutlandı. Uçhisar Meydanı’nda Atatürk büstüne çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı.Törene...

Uçhisar’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan 2016 Cumartesi 12:09

banner143
banner134
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Uçhisar’da da coşku ile kutlandı. Uçhisar Meydanı’nda Atatürk büstüne çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı.
Törene Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Uçhisarlı vatandaş katıldı. Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu bahçesinde yapılan tören programı, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan’ın açılış konuşması ile başladı.
Başkan Karaaslan, "Bugün, ulusal egemenlik ve çocuk bayramımızın 96. yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, halkın kendisini, seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920; ilk milli bayramımız olmasının yanında, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olmasıyla da bizleri onurlandırıyor. Bugün çocuklarımız dünya çocuklarıyla beraber dünyaya sevgi, barış ve kardeşlik mesajları verebiliyorsa, bunu Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında verilen mücadeleye borçluyuz. Cumhuriyetimiz’in en önemli kuruluş felsefesi olan “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi, devletimizin temel yapısını belirleyen, demokratik rejimimizin yaşam kaynağı olan bir ilkedir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, ülkemize ve çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. 23 Nisan’ın anlamını kavrayarak, içinize sindirerek, size emanet edilen ulusal egemenliğe bağımsızlığa büyük bir bilinçle sahip çıkmalısınız. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve çocuklarımızın bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.
Tören öğrencilerin günün anlam ve önemini içeren şiirlerin okunması, marşların söylenmesi, halk oyunları ve dans gösterileriyle devam etti.
Tören sona erdikten sonra Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan’ı makamında ziyaret ettiler. Minik öğrencilerin isteklerini dinleyen Başkan Karaaslan, miniklere bisiklet sözü verdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.