banner461
banner195

Uçhisar’da, Karakum mevkii 1. etap yol yapım çalışmaları tamamlanıyor

Uçhisar Belediyesi, Karakum Mevkii’nde temmuz ayında başlattığı yol çalışmalarında sona yaklaştı. Yukarı Mahalle 2. Güven Sokak, Ihlamur Sokak, Alaçam Sokak, Ardıç Sokak, Çınar Sokak, Ceviz Sokak, Akasya Sokak, Kayısı Sokak’ta yol...

Uçhisar’da, Karakum mevkii 1. etap yol yapım çalışmaları tamamlanıyor
27 Eylül 2016 Salı 10:15

banner143
banner134
Uçhisar Belediyesi, Karakum Mevkii’nde temmuz ayında başlattığı yol çalışmalarında sona yaklaştı. Yukarı Mahalle 2. Güven Sokak, Ihlamur Sokak, Alaçam Sokak, Ardıç Sokak, Çınar Sokak, Ceviz Sokak, Akasya Sokak, Kayısı Sokak’ta yol döşeme çalışmalarının %90’ı tamamlandı. Toplam 24.500 metrekare kilit parke taş döşenen yollarda, 4 bin 550 metre de bordür taşı döşeniyor.
Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, önceden kapalı olan yolları da açarak, genişliği 8 ile 15 metre aralığında değişen ölçülerde, imara uygun yol yapımları tamamlanmakta olan Karakum Mevkii 1. Etap yol çalışmalarımızda sona yaklaşıldığını belirterek, “Söz konusu mevkiimizde başlattığımız yol yapım çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Yaklaşık on gün içerisinde tamamlayacağımız çalışmalarla, Karakum Mevkiinde yaşayan vatandaşlarımız olumsuz koşullardan kurtulmuş olacaklar. Ayrıca bu çalışmalar sırasında yolların ortasında ya da trafiği aksatacak şekilde, can ve mal kaybına yol açabilecek, risk taşıyan elektrik ve telefon direklerinin ilgili kurumlarla görüşerek uygun yerlere taşınmasını sağladık. Elektrik direklerinin taşınma işlemi tamamlanmış olup, yol yapımı tamamlandıktan sonra da telefon direklerini de uygun yerlere aktaracağız. Planladığımız yol çalışmaları Harım Mevkii’nde devam edecek. Bu mevkiide de yaklaşık 11 bin metrekarelik yol döşeme çalışması gerçekleştireceğiz. Söz verdiğimiz gibi 2018 yılında kasabamızda döşenmemiş yol kalmayacaktır.” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.