banner421
banner461
banner195

Uçhisar’daki Tezgahçıların Sorunları Çözülecek

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde bulunan tezgahçıların sorunlarının çözümü için belediye ile işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

 Uçhisar’daki Tezgahçıların Sorunları Çözülecek

banner143
banner134

 Uçhisar’daki Tezgahçıların Sorunları Çözülecek

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde bulunan tezgahçıların sorunlarının çözümü için belediye ile işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Ali Karaaslan ile konuyla ilgili görüşmelerde bulunduklarını belirten Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, “Ali Başkan’la oturduk görüştük. Yine bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Kendisi yeni göreve geldi. Önümüzdeki günlerde yeniden bu konuyla ilgili çalışacağız. Bu sezona yetişmeyecek ama önümüzdeki turizm sezonu öncesinde Uçhisar’daki tezgahların düzenlenmesi konusunda önemli adımlar atacağımızı düşünüyorum. Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Ali Karaaslan’ın da bakış açısı oldukça olumlu. Belki yeniden bir yapılandırma konusu gündeme gelebilir. Oradaki tezgahçıların en büyük sorunu dışarıdan gelip, herhangi bir vergi ödemeden ürün satanların engellenmesi. Yöre halkı da ufak tefek el ürünü satıp gelir elde ettiklerini ve yapılacak yeni düzenleme ile buna engel olunmamasını talep ediyorlar. Bütün bu istekleri de göz önüne alarak Uçhisar’daki tezgahçıların sorunlarını çözmek istiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.