banner461
banner195

Uçhisarlı bayanlar fidan dikti

Uçhisar Belediyesi daha yeşil ve yaşanabilir bir Uçhisar için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Uçhisarlı bayanlar fidan dikti
16 Nisan 2015 Perşembe 23:59

banner143
banner134
 Uçhisar Belediyesi Kadın Meclisi üyesi bayanlar, 7. Harım Sokak’ta bulunan park alanında fidan dikimi yaptılar. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, belediye meclis üyelerinin de katıldığı fidan dikim etkinliğinde çok sayıda Uçhisarlı bayan, karaçam, ıhlamur ve sedir fidanlarını toprakla buluşturdu.


Bahar ayının gelmesiyle yeşil alanların bakımına hız kazandıran Başkan Karaaslan, “Kasabamızdaki tüm park alanlarını ağaçlandırma çalışmalarına geçen haftalarda başladık. Belediye Kadın meclisimiz de bu çalışmalara katkıda bulunmak ve fidanları toprakla buluşturmak için biz de varız dediler. Yaklaşık 1200 metrekarelik park alanımızın ağaçlandırma çalışmasını Uçhisarlı bayanlarımızla gerçekleştirdik. Park alanının yürüyüş yolu ve diğer peyzaj çalışmalarını da en kısa zamanda tamamlayacağız. Kasabamızda ağaçlandırılmayan park alanımız kalmayacak.” dedi.


Etkinliğe katılan bayanlar; ”Böyle bir etkinliğin yapılması çok iyi oldu. Belediye Başkanımız da son derece duyarlı. Belediye personelimizle iç içe imece usulü ağaçlandırma çalışması yaptık. Uçhisar’da kalıcı bir ormanımız var artık. Bize bu imkanı sağlayan başta Belediye Başkanımız Sayın Ali Karaaslan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diyerek düşüncelerini ifade ettiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ccr - 3 yıl önce
bir gün iş yapıp kırk gün anlatan gibi olmuş bir fidanın etrafında kırk kişi var resmen reklam
Avatar
ali karaaaslan - 3 yıl önce
o işleri süslü bitirdi süslü de dikerken zollu ağaç dikiyo diyordunuz diyecek bişey yok.