banner421
banner461
banner195

Üniversitemiz Uluslararasılaşma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Avrupa Birliği Proje Koordinatörlüğü tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen “Coach4Me” Ldv ortaklık projesinin başlangıç toplantısı üniversitemizde yapıldı.

Üniversitemiz Uluslararasılaşma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

banner143
banner134

 Üniversitemiz Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen toplantıya İsveç, İrlanda, İzlanda, İtalya ve Polonya’dan gelen eğitimcilerin yanı sıra Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Funda Yılmaz Nalbantoğlu, Öğretim Görevlisi Emine Zehra Turan ile Üniversitemiz Avrupa Birliği Proje Koordinatörü ve Eurodesk Temas Noktası sorumlusu Serkan Başar katıldı.

Eğitici eğitimi konusunda yenilikçi yaklaşımları konu olan projenin yürütülmesi ile ilgili kararlar alınan toplantıda katılımcılara Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tanıtıldı. Toplantıda ayrıca İrlanda’nın Derry kentinde bulunan NW ACADEMY  ile ERASMUS anlaşması yapılmasına ve anlaşma kapsamında gelecek dönem itibariyle öğrencilerimize staj hareketliliği imkanı sağlanmasına karar verildi.

Ulusal Ajans tarafından desteklenen ve 2 yıl sürece olan proje kapsamında 5 farklı ülkeye ziyaretler düzenlenecek. Proje sonunda eğitici eğitimi ile ilgili Avrupa’daki en iyi uygulamaların yer aldığı bir yayın hazırlanacak.

Toplantı sonrasında Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Aktaş’a nezaket ziyaretinde bulunan heyet, eğitim fakültesi hakkında bilgi aldı.

Eğitim Fakültesindeki temasların ardından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ersan Kabalcı’yı da makamında ziyaret eden heyet, meslek yüksek okulları ve işgücü piyasası hakkında bilgi alarak kısa ve uzun vadede birlikte yürütülebilecek projeler hakkında istişarelerde bulundu.

Heyet son olarak Üniversitemiz Genel Sekteter Vekili Doç. Dr. Erdoğan Çiçek’i ziyaret etti. Çiçek, heyete üniversitenin işleyiş sistemi ve uluslar arası çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.