banner461
banner195

Ünver : Cumhuriyet ile , Türk insanımıza yeni ufuklar açıldı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ünver : Cumhuriyet ile , Türk insanımıza yeni ufuklar açıldı
27 Ekim 2014 Pazartesi 10:21

banner143
banner134

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER:“CUMHURİYET İLE ,   TÜRK İNSANIMIZA YENİ UFUKLAR AÇILDI

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, tarih sahnesinde hür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti’nin, özellikle son yıllarda Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşılmada önemli gelişmelerin ortaya koyduğunu ifade etti.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ,  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümü nedeniyle bir kutlama  mesajı yayınladı.

 

Ünver, mesajında  bugüne kadar bir başka ülkenin boyunduruğu altında yaşamayan büyük  Türk Milleti’nin, kahramanlıklarla dolu şanlı tarihinin tüm dünya insanlarına örnek olacak bir dünya medeniyeti kurduğunu kaydetti.

 

Osmanlı İmparatorluğunun parçalanmasıyla birlikte döneminin her alanda gelişmiş  ülkeleri tarafından hasta adam olarak değerlendirilen  Türk Milleti’nin, yüreğinde yaşattığı iman gücünden aldığı güçle, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir araya geldiğini dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, mesajında şunları kaydetti; “Büyük Türk Milleti, her türlü imkansızlığa ve yokluğu rağmen, modern ve gelişmiş  silah donanımına sahip ülkelere karşı  büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerli silah arkadaşları ile birlikte verdiği Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya büyük bir bağımsızlık örneği oluşturmuştur. Tarih boyunca şanlı zaferler kazanan büyük Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşayamayacağını binlerce şehit vererek yeniden tüm dünyaya haykırdığı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, Cumhuriyet’i kurarak taçlandırmıştır. Cumhuriyet, tüm değerleri ile  Türk insanına geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yeni ufuklar açmayı sürdürecektir. Büyük  Türk Milleti, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün  gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine  taviz vermeden ,bir dünya devi olduğunu dünyaya ispat edecektir. Özellikle ülkemizin son yıllarda bir çok alanda dev atılımları bunun en önemli göstergelerden birisidir. Yeni Türkiye yolunda bundan kimsenin şüphesi olmasın. Değerli vatandaşlarımızın böylesine anlamlı gününü kutlar, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.