banner461
banner195

Ünver : “ Darbecilerin Tüm İzlerini Nevşehir'den Silme Kararlılığı İçindeyiz”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver : “Darbe Ve Darbecilerin Tüm İzlerini Şehrimizden Silme Kararlılığı İçindeyiz” dedi.

Ünver : “ Darbecilerin Tüm İzlerini Nevşehir'den Silme Kararlılığı İçindeyiz”
27 Temmuz 2016 Çarşamba 23:59

banner143
banner134
Halk iradesini hiçe sayan bir grup hainin 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi gerçekleştirdikleri darbe girişimine  karşı Nevşehirliler,  demokrasi nöbeti ile 13 günden beri cevap veriyor.

Sabah saatlerine kadar Diriliş Meydanında darbecilere tepkilerini demokratik dik duruşla veren Nevşehirliler, milli iradeye hiçbir güç tarafından gem vurulamayacağını dünyaya haykırmayı sürdürüyor.

Darbe girişiminin yapıldığı saatlerden itibaren Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlarda, darbelere karşı  ‘ Hakimiyet Milletindir’ sözünü haykıran binlerce kişi,  söylenen kahramanlık türküleri ve marşları ile ‘Biz Biriz, Biz Türkiye’yiz” mesajını veriyor.

NEVŞEHİR PROTOKOLÜ HALKI SELAMLADI

Binlerce Nevşehirlinin katıldığı demokrasi nöbetinde Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz,coşkulu kalabalığı platform üzerinde selamladı.

Daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, platformda Kuran-ı Kerim okudu. Coşkulu  topluluğa seslenen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz şehitleri arasında yer alan ve  İstanbul’un Fatih ilçesinde, vatan haini Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimini protesto ettiği sırada, hainlerin silahlı saldırısı sonucunda şehit olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi  ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Varank'ın isminin, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi’nin önündeki caddeye verilmesi yönünde aldıkları  kararı ile aynı gece, Boğaz Köprüsü’nde  darbe girişimini protesto etmek için bulunduğu sırada oğlu Abdullah Olçok ile birlikte vatan hainlerinin açtığı ateş sonrasında şehit olan reklamcı Erol Olçok’ın isminin de Güzelyurt Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parka verilmesi kararını gerçek halk meclisi olarak da tanımladığı Diriliş Meydanında bir araya gelen vatandaşların oylarına sundu. Her iki karar da  alkışlar arasında oy birliği ile alındı.

DARBE VE DARBECİLERİN İZLERİNİ ŞEHRİMİZDE SİLME KARARLILIĞINDAYIZ

Ünver, Nevşehir’de geçmişteki tüm darbe ve  darbecilerin isimlerinin tamamen  kaldırılması düşüncesi içerisinde olduklarını belirtti. Ünver, bu kapsamda Ragıp Üner Mahallesi’nin de ismini 15 Temmuz Mahallesi olarak değiştirmeyi planladıklarını, 1 Ağustos 2016 Pazartesi  tarihine kadar bu konuda vatandaşların düşüncelerini , Nevşehir Belediyesi’nin mail adresleri başta olmak üzere kendisinin şahsi tweet ve mail hesabına ve Nevşehir Valiliğinin de maillerine bu  düşüncelerin vatandaşlarımız tarafından aktarılması çağrısında bulundu. Bu düşüncelerin karar verme sürecinde değerlendirileceğini ifade eden Ünver, bu konuda halkın düşüncelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz  daha sonra Diriliş Meydanında oluşturulan bir stant ta yer alan ve üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı Demokrasi Hatırası’ altında hatıra fotoğrafı çektirdi. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Üner, Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği tarafından hainlere idam cezası verilmesine ilişkin imza kampanyasına katılarak imza koydu. Diriliş Meydanı’nda çocuklar, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile birlikte cep telefonlarıyla öz çekim yaptı. 

Aksaray’dan gelen Hafız Osman İlahi grubunun seslendirdiği ilahileri büyük bir huşu içerisinde dinleyen vatandaşlar, Diriliş Meydanında darbecilere demokrasi dersi vermeyi sürdürdü.

Nevşehir’deki çeşitli sivil toplum temsilcilerinin yanı sıra bazı belediye başkanlarının da gerçekleştirilen darbe girişimine yönelik tepkilerini dile getirdiği konuşmaların yapıldığı bugünkü demokrasi nöbetine katılanlara bazı vatandaşlar tarafından çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Nevşehir Belediyesi  ekipleri, oluşturduğu stant ile Türk Bayrağı ve su dağıtımı yaparken Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri de organ nakli bağış standı oluşturarak vatandaşlardan bağış kabulü yapıyor. Türk Kızılayı Nevşehir Şubesi’de Diriliş Meydanı’nda oluşturduğu farklı bir platformda kan bağışı kabul ediyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.