banner461
banner195

Ünver, Konserde Müjde Verdi

Nevşehir, 2500-3000 kişilik kongre merkezine kavuşuyor.

Ünver, Konserde Müjde Verdi
11 Ocak 2014 Cumartesi 10:46

banner143
Ünver, Konserde Müjde Verdi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir, 2500-3000 kişilik kongre merkezine kavuşuyor.
 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sadece Türkiye’nin değil  dünyanın  en önemli turizm ve kongre merkezi konumundaki Nevşehir’e 2500-3000 kişi kapasiteli bir kongre merkezi daha kazandırmak için proje çalışmalarına başladıklarını müjdeledi.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği  Nevşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Konseri ve Halk Oyunları ekiplerinin gösterisine katılan Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’e yeni bir kongre merkezi müjdesi verdi.

Nevşehir’in sahip olduğu değerleri ile sadece Türkiye’nin değil  dünyanın en önemli kültür turizm ve kongre merkezlerinden biri olduğunu belirterek, Nevşehir Belediyesi olarak her türlü seminer, kongre, toplantı, panel ve sempozyum gibi sosyal aktivitelerin yerine getirilebileceği 2500-3000 kişi kapasiteli Kongre Merkezi yapımına ilişkin proje çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Bölgenin ciddi bir potansiyelinin bulunduğunu aktaran Ünver, bu alanda sağlıklı bir alt yapı ağının oluşumu ile kongre turizminin ülke bazında en etkin merkezlerinden biri haline geleceğine inandıklarını belirtti.

Ünver,proje çalışmalarının önümüzdeki günlerde tamamlanması ile birlikte yeni Kongre merkezinin yapımına başlanılacağını sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Hasan Ünver’in konuşmasının ardından Nevşehir Belediyesi  halk oyunları ekipleri, çeşitli yörelere ait gösteriler sundu.

Etkinlikte daha sonra Mehmet İzci yönetimindeki Nevşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve solistleri Türkiye’nin değişik yörelerinden derlenen türküleri seslendirdi.

Konser bitiminde Belediye Başkanı Hasan Ünver, koro üyelerini tebrik ederek çiçek takdim etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gariban nevşehir - 4 yıl önce
nevşehir li ne söylenirse inanıyor.geçen gün miletvekili para geldi diyor belediye başkanıda biz yaptık diyor.hangisine inanalım
Avatar
BELEDİYE - 4 yıl önce
pazar yerini , terminali gördük istemezük kalsin.
Avatar
Şehirli - 4 yıl önce @gariban nevşehir
kim yaparsa yapsın ak partinin icraatı
değilmi ikiside doğru
Avatar
DAR GELİRLİ EV İSTİYO BAŞKAN - 4 yıl önce
başkanım dar gelirli aileler bütçelerine uygun konut istiyo sevgiler saygılar
Avatar
gerçek - 4 yıl önce
Yapılanlar ekip işi her ikiside doğru söylüyor.sizin anlayamadığınız yapılanların hepsi millet için.kimin yaptığı değil
Avatar
Mehmet.. - 4 yıl önce
bırak kongre merkezini falan, sen önce merkezdeki yollarını doğru dürüst yap. sokaklar mayın tarlası gibi.
Avatar
... - 4 yıl önce
belediye başkanı sene 2007 2008 de şimdiki kongre merkezinin açılışında 5000 kişilik söz vermişti şimdi seçim zamanı ne olduda 2500 3000 e düştü acaba mhp adayı mehmet varol ile yola devam...
Avatar
?? - 4 yıl önce
süper bir haber nevşehiri türkiye bazında en üstlere taşıyacak olan bir proje bu eğer gerçekleşirse.umarım projede geç kalınmaz ertelenmez ve bir an önce gerçekleştirilir