banner461
banner195

ÜNVER: “Şehit ve Gaziler, Bu Milletin Varlık Gücüdür”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, büyük Türk Milleti ve bu vatan toprakları için hiç gözünü kırpmadan canını veren şehitler ile bu uğurda...

ÜNVER:  “Şehit ve Gaziler, Bu Milletin Varlık Gücüdür”
17 Eylül 2016 Cumartesi 10:01

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, büyük Türk Milleti ve bu vatan toprakları için hiç gözünü kırpmadan canını veren şehitler ile bu uğurda gazilik unvanına sahip olanların,  milli birlik, bağımsızlık ve egemenliğimizin onurlu temsilcileri olduğunu dile getirerek “ Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece şehitlerimiz ve gazilerimiz, varlık gücümüz olarak  hafızalarımızdan asla silinmeyecektir” ifadesinde bulundu.
 
19 Eylül 1921’ de Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e ,  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Mareşallik ve Gazilik Unvanının verilişi nedeniyle kutlanan Gaziler Günü nedeniyle Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kutlama mesajı yayımladı.
 
Mesajında, Türk Milletinin tarihin altın sayfalarında onurlu ve dik duruşu ile tüm dünya milletlerine örnek oluşturduğuna vurgu yapan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver şunları kaydetti: “ Tarih boyunca hiç bir ülkenin egemenliği altında yaşamayı ve teslimiyeti ret eden asil milletimiz, bağımsızlık aşkı ile canı ve kanı pahasına ülkesini korumuş ve kollamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve beraberliği için kahramanca mücadelesini sürdüren Türk Milletinin içinden çıkan şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız ve Emniyet kuvvetlerimiz personeli, bu uğurda canını bile feda etmekten çekinmemektedir. Bu yüzden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bu milletin varlık gücüdür. Onlar bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve milli birlik ve beraberliğimiz ile Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin asil  sembolleridir. Onların fedakârlığı ve kahramanlığı hiçbir zaman da hafızalarımızdan silinmeyecektir. Böylesine anlamlı olan bu günde,  gazilerimizin bu onur ve gurur dolu  mutlu günlerini tebrik ediyor, bu vesile ile  aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, sevgili vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum.”

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.