banner461
banner195

ÜNVER “Şehit yakınları ile Gazilerimizin her zaman emrindeyiz”

TBMM’’de geçtiğimiz yıl kabul edilen torba yasa kapsamında şehit yakınları ve gazilerin haklarında iyileştirme yapılan düzenlemelere ilişkin olarak Nevşehir’deki şehit yakınları ile gazilere bilgilendirmelerde bulunuldu.

ÜNVER “Şehit yakınları ile Gazilerimizin her zaman emrindeyiz”
20 Mayıs 2014 Salı 11:19

banner143
Nevşehir de Şehit Aileleri İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir de Şehit Aileleri İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi...

TBMM’’de geçtiğimiz yıl kabul edilen torba yasa kapsamında   şehit yakınları ve gazilerin haklarında iyileştirme yapılan düzenlemelere ilişkin olarak Nevşehir’deki şehit yakınları ile gazilere bilgilendirmelerde bulunuldu.Toplantıya AK Parti Nevşehir Milletvekilleri;  Ahmet Erdal Feralan,Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  İSMAİL Yoldaş ve Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi  ile şehit yakınları ile gaziler katıldı.

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek binasında şehit yakınları ile gazilerin sosyal yaşamda etkin bir şekilde yararlanmaları amacını taşıyan yeni düzenlemelerin ele alındığı bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, 6395 sayılı yasa ile  birlikte şehit yakınları ve gazilerin istihdam hakkının genişletildiği, elektrik ve su ücretlerindeki indirimden ücretsiz seyahate, faizsiz konut kredisinden eğitim ve öğretim yardımına kadar bir çok haklarda genişletmeye gidildiğini belirtti. Çiftçi, şehit yakınları ile vazife malülü gazilerin istihdamlarına yönelik düzenlemelerle ilgili olarak bilgilendirme toplantısı yapma gereğini duyduklarını da dile getirerek Nevşehir’deki şehit yakınları ile gazilerin en üst düzeyde yararlanmaları için dernek olarak milletvekilleri ile birlikte el ele bir çalışma örneği verdiklerini ifade etti. Çiftçi,bu düzenlemelerden dolayı başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet üyeleri ile milletvekillerine teşekkür etti.

Toplantıda torba yasa ile kabul edilen yeni düzenlemelere ilişkin olarak Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bülent Yoldaş ’da hükümetin şehit yakınları ile gaziler ile engellilere yönelik ciddi iyileştirmelere gidildiğini aktardı.Yoldaş, son dönemlerde hükümetin şehit aileleri ve gaziler  ile engelli grupları ile ilgili yasal düzenlemeler yaptığına işaret ederek günün ihtiyaçlarına yönelik olarak da halen iyileştirmelerin sürdüğünü ifade etti.

Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü BülertYoldaş, Nevşehir genelinde özellikle şehit  yakınları ile gazilerin kamu kurumlarında istihdamlarına yönelik bilgi sistemini en hızlı süreçte ortaya koyan ülke genelindeki ilk il olabilme noktasında yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirtti.

YENİ DÜZENLEME HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’ de toplantıda yaptığı konuşmada, ortaya konan bu düzenlemelerin şehit yakınları ve gazilere önemli imkanlar sağlayacağını dile getirerek “Hükümetimizin ,belediyemizin, milletvekillerimizinşehit yakınlarına ve gazilere  yönelik bakış açısını  ve çalışmalarını çok iyi biliyoruz ve yaşıyoruz. Bu son çalışma daha güzel imkanlar sağlayacak. En azından  istihdam noktasında önemli gelişmeler yaşanacak.Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Şehit yakınları ve gazilerin bu kentte tek bir çatı altında bulunmaları ve çalışmalarını biz biliyoruz. Nevşehir Belediyesi olarak üzerimize ne düşüyorsa emrinizdeyiz. Yapılan bu düzenlemelerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi.

ŞEHİT YAKINLARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de şehit yakınları ile gazilerin hayatlarını rahatlatma adına önemli çalışmalar ortaya koyduklarını belirtti. Göktürk şöyle konuştu; “ 2013 Temmuz ayında torba kanunda şehit yakınları ve gazileri ile ilgili güzel düzenlemeler yaptık.Bunların yönetmeliklerinin hazırlanması bir zaman aldı,amma sonuçlandı bu.Daha öncesinde olduğu gibi bundan sonraki süreçte gerçekten el birliği içerisinde bir bütün olarak yapılması gerekenleri yapacağız.Burada süreçte nerede ne yapılması gereken varsa bu göreve hazırız. Siz bu vatana verilmesi gereken en önemli varlığınızı canınızı ve uzuvlarınızı verdiniz.bundan sonra zaten söylenecek bir söz de olamaz,bunun parasal karşılığı da yok. Ama bunun Allah katında değeri vardır. Ama biz insanlar olarak hükümet olarak geride kalanlar açısından yada hayatını daha da rahatlatma ve kolaylaştırma adına daha iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bunlar daha da devam edecek. Biz elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Telefonumuz 24 saat açık,bize nasıl ihtiyaç bildirilirse her zaman yerine getirme noktasında  hazırız. “

SLOGAN ATMAZ, ŞEHİDİMİZİN YANINDA DURURUZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili EbubekirGizligider,’de konuşmasına başlamadan önce geçtiğimiz hafta Soma’da yaşanan Maden Kazası ile Ortahisar’davatani görevini yaparken şehit olan gence Allah’dan rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Gizligider; “Geçtiğimiz hafta Ortahisar’dan bir şehidimiz vardı yine Soma’da bizleri derinden üzen bir Maden kazası yaşandı.Hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerimeAllah’anrahmet,geride kalan yakınlarına ve tüm ülkemiz insanlarına başsağlığı diliyorum.Benzeri bir acıyı bu millete Cenab-ı Hakkın bir daha yaşatmamasını diliyoruz. Şehit yakınına , gaziye sahip çıkmak veya herhangi bir şekilde  bu vatan uğruna canını ortaya koyarak mücadele verirken ,uzvunu  kaybetmiş, yakınını kaybetmiş veya geleceğe dair sıkıntı yaşayan gazisine sahip çıkmak ne şekilde olur?, bu çok önemli, kimileri bu konuda slogan atar ,kimileri şehit cenazelerinde bir takım hareketlerle bağırır çağırabilir,ama biz şehidimizin ardından Fatiha okur ve şehidimizi ile yakınlarının yanında dururuz. Ve hükümet olarak da gerekli düzenlemeleri yaparız. Terörle mücadelesini 30 yıldan beri sürdüren bir ülke olarak bu düzenlemelerin bana göre 1990 lı yıllarda yapılması gerekirdi. Ama demek ki siyasetteki çok parçalı yapılar, ekonomik iniş çıkışlar ve kaos dolu ülke ancak bugüne getirebildi. Ama bugün tek parçalı bir yapı,tek parçalı hükümet ve sizinle sürekli hemhal olan bir hükümet var.Bunun da bu şekilde inşallah meyvesini yiyoruz.Birlikteyiz ve Biriz.Bunun neticesi bugün yaşadığımız. Geçmişte görev şehidi düzenlemesi  çok feci bir durumda idi. Mesela bir güvenlik görevlisi  terörle mücadele giderken trafik kazası geçiriyor,vefat ediyor ve şehit sayılmıyordu. Mesela bu görev esnasında geçirdiği kalp krizi sonucunda öldüğünde şehit sayılmıyordu,ama bunları artık kaldırdık. Bence terörün bitirilmesi için gerçekleştirilen çözüm süreci bu noktada en önemli gelişme.Bu sürece Nevşehir ciddi bir katkı sağladı. İnşaallah Allah bizleri o günleri bir daha bizlere göstermez.”dedi.

 

 

DEVLETİMİZ KENDİNE HİZMET EDENLERİ MUHTAÇ DURUMA DÜŞÜRMEZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan’ da ,bugünlerde yaslı olduklarını belirterek “ Soma’da 301 kişinin verdiği acı var.Maden kazasında hayatını yitiren kardeşlerimize Allah’ dan rahmet diliyorum yakınlarına sabır diliyorum. Bu çalışmalar referandum ile başladı.Referandum öncesi bu hususla ilgili yasal düzenlemeler yapılamıyordu.Çünkü eşitlik ilkesine aykırılık oluşuyordu.Bu referandum ile bu konu aşıldı.Bunun ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yoktu,Devlet Bakanlığının uhdesinde idi.Sonrasında Aile ve Sosyal Bakanlığı kurularak bu konular bu bakanlığın çalışmasına bağlandı. Bu yönde ciddi çalışmalar ortaya konuluyor. Nevşehir’deki bu dernek çatısı altında çalışan arkadaşların bu yasal düzenlemelerin ortaya çıkmasında çok etkili bir şekilde rol aldı,bu anlamda teşekkür ediyorum.Bu devlet çok büyük ve güçlü bir devlet.Kendisine hizmet edenlere ve onların yakınlarına sahip çıkabilecek güce sahip. Biz asla bunun istismarını yapmadık, ama şunu da gerçekleştirmek gibi sorumluluk üzerimizde idi. Bu devlet şehit yakınlarına ve gazilere sahip çıkmalıydı ve bizlerde bu sahipliği üstleniyoruz. Sizlerde bu politikaları destekliyorsunuz. Ateş düştüğü yeri yakar, hiç kimse şehit ailesi ve gazilerin yaşadığı acıyı yaşayamıyor. Devletin yaptığı bu acıyı hafifletmek ama bu acı asla hayat boyunca bitmez , biz bunun farkındayız ama en azından bizim hedefimiz şehit yakınımız ile gazimizin muhtaç duruma düşmemesi.Sayın başbakanımızın bu konuda ciddi bir iradesi var.”şeklinde konuştu.

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
habersiz gaziler - 4 yıl önce
büyük bir toplantı kimlere bilgilendirme yapıldı? gazi olarak böyle bir toplantıdan haberimiz yok. yazık yazık dernek deneklikten çıkmış 20-25 kişinin derneği olmuş.derneği bu hale getiren arkadaşları kutlarım.
Avatar
ramazan çiftci - 4 yıl önce
arkadaşlar sadece dernek yönetim kurulu üyeleri ile iş isdihtamından yararlanan görv şehidi ve vazife malülleri katıldılar bu derneğin yönetim organı var 24 kişiden oluşan habersiz gazi diye yorum yapana kadar gelin yüzümüze söyleyin gereği neyse yapılır.
Avatar
ramazan çiftci - 4 yıl önce @habersiz gaziler
habersiz gaziler diye yorum yapana kadar biz kader arkadaşıyız gel sıkıntın neyse yardımcı olalım fitne fesatla uğraşmayınız
Avatar
bravo - 4 yıl önce
gaziler bile birbirine düşmüş memleketimde. bravo bunu başaranlara.