banner461
banner195

Ünver Tekrar Aday Mı?

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Ünver Tekrar Aday Mı?
02 Temmuz 2013 Salı 13:54

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

MHA Yazı İşleri Müdürü, Gazeteci Ali Çamur’a adaylığı ve pek çok konuda önemli açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, seçim tarihine daha uzun süre olduğunu ifade ederken, “Bazen yıllar çok kısa, 24 saat uzun süredir siyasette” diyerek yapacağı istişareler sonucunda kamuoyuna bu konudaki kararını açıklayacağını belirtti.

Adaylık konusunun sadece kendisinin alacağı bir karar olmadığının altını çizen Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, halen devam eden kamuoyu yoklamalarının olumlu gittiğinden bahsederken, şu ana kadar sonradan pişman olabileceği hiçbir açıklamanın içerisinde yer almadığına da değindi.

Başkanım yeni dönemde tekrar aday olacak mısınız?, Ya da sizin gönlünüzden geçen Ne? Sorumuza bakın Başkan Ünver ne cevap verdi; “Belediye Başkanlığına adaylığım konusundaki kesinlikle erken diyeceğimi iyi tahmin ettiniz. Daha çok zaman var. Halkın iradesiyle gelinen makamlarda kendi başınıza alacağınız kararların hiçbir geçerliliği yok. Bu sadece bir basamak olur. Bu konuda önce kendiniz karar vereceksiniz, sonra teşkilatlar karar verecek. Sonra partinizin üst yönetimi karar verecek ve ardından halk karar verecek. Böyle dörtlü bir silsilenin bulunduğu yerde benim kendi başıma devam edeceğim demem doğru olmaz. Benim mensubu bulunduğum Adalet ve Kalkınma Partisinin geleneğinde ve ahlaki hiyerarşisinde böyle pat diye çıkıp ben adayım diyemezsiniz. Bunları teşkilatlarımızla, partimizin üst düzey yönetimiyle, halkımızın kanaat önderleriyle istişare ederiz. Eğer bu istişareler sonucunda kendimize ihtiyaç olduğunu hissedersek devam ederiz. Kendimizi de alıp bir müzeye koymayız. Ama bize ihtiyaç duyulmadığını anladığımız anda da biz bu şehrin önünü tıkayacak bir anlayışın içerisinde asla olmayız. Farz edelim ben aday değilim dedim. Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız çağırdı ve Hasan Bey biz sizinle devam etmek istiyoruz dedi. Bizim siyasi ahlakımız gereği hayır ben devam etmeyeceğim diyebilir  miyim?. Ya da ben adayım dedim. Genel Merkezimizden çağırdılar Hasan Bey biz sizinle devam etmek istemiyoruz dediler. Hayır illaki ben aday olacağım diyebilir miyim?. Hayır diyemem. Biz bugüne kadar sonradan pişman olacağımız bir fikir beyanında bulunmadık. Nevşehir’in, halkımızın, partimizin, genel merkezimizin bize ihtiyacı var mı ona bakacağız. Kamuoyu yoklamaları yaptırıyoruz. Şu an her şey güzel gidiyor Allah’a şükür. Siyasette bazen yıllar çok kısa olarak hesaplanır. Bazen 24 Saat çok uzun süre olarak gözükür. Siyasi nezaketimiz nedeniyle şimdilik bu sorunuza bu kadar cevap verebiliriz.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BİR AN - 5 yıl önce
haberi okurken bir an süleyman demirel konuşuyor zannettim :)
Avatar
İNSANLIK.... - 5 yıl önce
seçimlerde nevşehirspor benim namusum demişti birileri ama...( pişmanlik varmi ki )..
Avatar
AKP Lİ - 5 yıl önce
hangi yüznen aday olacanki..............allah nasip etmesin sizi başimiza
Avatar
akp li - 5 yıl önce
hasan ünver nevşehirin tarihini göz göre göre yıktı tarihi çeşmeler yıkıldı taşları çalındı
Avatar
ağlamayalım - 5 yıl önce
şimdi basbas bağıranlar şehir yıkılırken nerdeydiniz ayıp utanın
Avatar
öz nevşehirli - 5 yıl önce
ünver ortada top çeviriyor tarafım ve bedelini öderim dediği oda başkanlığı seçimleri sonunda cegetini alıp gitmesi gerekirdi. sözleri ve davranışlarıyla vekiller dahil tüm ak partiyi sıkıntıya soktu hala da sokuyor koltuk işte böyle tatlı ama millet de uyandı yazılan ve söylenenler zamanı gelince tekrar hatırlatılacak
Avatar
NECMİ CANTEKİN - 5 yıl önce @İNSANLIK....
başkanımız hasan bey bu sene yasaların
verdiği ölçüde yardım yapacağının
sözünü verdi.çok teşekkür ediyorum
kendilerine
Avatar
öz nevşehirliye cavp - 5 yıl önce
kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum bedelini ödeme vaktinin seçim olabileceğini hatırlatırım sayın başkan. lütfen artık ödeyin şu bedeli ve çekin gidin nevşehir siyasetten rant elde edeceklerin yeri olmasın artık lütfen..