banner461
banner195

Urgenç: “Kalemler; özgürlüğü yazdıkları sürece milletler yükselirler.”

Nevşehir Türk Eğitim-sen Başkanı Tayfur Urgenç, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Urgenç: “Kalemler; özgürlüğü yazdıkları sürece milletler yükselirler.”
09 Ocak 2018 Salı 21:12

banner143
banner134
Nevşehir Türk Eğitim-sen Başkanı Tayfur Urgenç, Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu Adına yaptığı açıklamasında;

“Kalemler; özgürlüğü yazdıkları sürece milletler yükselirler.”

“Yazıyor, yazıyor, yazıyor Mustafa Kemal Paşa’nın Samsuna çıktığını yazıyor. “ Bir milletin yok olduğunun düşünüldüğü günlerde payitaht İstanbul’un düşman çizmesi altında ezildiği yıllarda İstanbul sokaklarında gazete satan bir çocuğun haykırışı aslında basının değil Türk Milletinin haykırışıydı. Basın halkın haykırışıdır.  Bu ülkede basın dünden bugüne hep milletin vicdanı ve sesi olmuştur. Mustafa Kemal Kurtuluş savaşı sırasında Hâkimiyeti Milliye ve İradeyi Milliye adlı iki gazete ile milli mücadelenin geniş kitlelere ulaşmasını milli birlik ve beraberliğin oluşmasını sağlamıştır. Cumhuriyetin ve Yeni Türkiye’nin alt yapısının oluşmasını sağlamıştır.

  Toplumsal birliğin sağlanmasında, ahlaki kuralların yerleşmesinde, adalet, hak, hukuk ilkeleri hususlarında halkın sesi olan gazeteciler ülkede demokratik kuralların yerleşmesinde ve uygulanmasında da halkın vicdanının sesidir.

Bu kadar önemli bir misyonu yerine getiren gazeteciler gece gündüz demeden işlerini yapmaktadırlar. Halkı bilinçlendiren kalemler özgürlüğü yazdığı sürece milletlerin refah düzeyleri yükselmeye devam edecektir. Dünyanın her yerinde kaçırılan, vurulan, öldürülen ekonomik baskılara maruz kalan kalemler zor şarlar altında görevlerini ifa etmektedirler. Zor şartlara rağmen onuruyla mesleğini icra etmeye çalışan gazetecileri fedakâr çalışmalarından ve sesimiz oldukları için teşekkür ediyor.  10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor. Tüm yerel görsel/yazılı/sesli/internet gazetecilerimizi en kalbi duygularımla saygıyla selamlıyor ve tebrik ediyorum.

Tayfur URGENÇ

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu Adına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Basın Açıklaması


-- 
*Tayfur URGENÇ
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı
Tarih Öğretmeni

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.