banner461
banner195

Ürgüp Aksalur Çok Amaçlı Semt Konağına Kavuştu

Ürgüp Belediyesi tarafından Aksalur'da bulunan eski Okul binası elden geçirilerek bina yok olmaktan kurtarıldı. Vatandaşların toplu etkinlikleri için kullanabileceği çok amaçlı bir semt konağı olarak Aksalur'lu vatandaşa hizmete hazır hale geldi.

Ürgüp Aksalur Çok Amaçlı Semt Konağına Kavuştu
13 Mayıs 2016 Cuma 15:35

banner143
banner134
Aksalur Mahallesinde bulunan eski okul binası, Ürgüp Belediyesinin girişimleri sonucunda Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından Ürgüp Belediyesine devredildi. Kullanılmadığı için zamanla kısmen zarar gören bina içerisinde, çatısında ve çevresinde Ürgüp Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı.
Eski okul binası, Aksalur Mahallesine Semt Konağı olarak hizmet verecek. Ürgüp Belediyesinden yapılan açıklamada "Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Aksalurlu vatandaşlarımız, düğünlerini, nişanlarını, toplu etkinliklerini yapabilecekleri çok amaçlı bir semt konağına kavuşmuş olmasının yanında taşımalı eğitime geçilmesi ile kullanılmayan okul binası zamanla yok olmaktan zarar görmekten kurtulmuş oldu." denildi.
Bina çevresinde beton kilitli parke döşemesi de tamamlandığında çevre düzeni peyzaj çalışmaları ile Aksalurlu vatandaşlarımız için çok amaçlı sosyal tesis vatandaşlarımıza hayırlı olsun.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.