banner461
banner195

Ürgüp Belediyesi Tarafından 10 Bin Adet Çiçek Dikildi

Ürgüp Belediyesi tarafından,ilçede park ve bahçelere çiçeklendirme çalışmaları hızla devam ediyor.

Ürgüp Belediyesi Tarafından 10 Bin Adet Çiçek Dikildi
22 Mayıs 2014 Perşembe 10:15

banner143
banner134
Ürgüp Belediyesi  tarafından park ve bahçelerimizde çiçeklendirme çalışmaları hızla devam ediyor. Ürgüp Belediyesi çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları çerçevesinde ilçenin dört bir yanına rengarenk çiçekler dikti. Kent Park, mezarlık yolu, protokol yolu ve orta refüjler olmak üzere bir çok parkı süsleyen rengarenk çiçekler, muhteşem görünüşleriyle Ürgüp'lülerin kent içerisinde doğal yaşam özlemlerini gideriyor.


Ürgüp'teki yeşil alan ve çevre düzenlemelerinin hızla devam ettiğini belirten Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ, amaçlarının yeşillikler içinde bir ilçe meydana getirmek olduğunu söyledi. Çalışmalarla Ürgüp'ün rengarenk bir görüntüye kavuştuğunu belirten Başkan Yıldız, "Rengarenk çiçeklerin açtığı parklarda ortaya çıkan görüntü, vatandaşlarımız tarafından çok beğeniliyor. Aileleriyle birlikte parklara gelenler günün her saatinde renkli bir seyir keyfi yaşıyor" dedi.

Çalışmalar kapsamında 10 bin adet mevsimlik çiçek, gold taflan, 150 adet ıhlamur ile erik ağacı ve 330 tane berberis dikildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.