banner461
banner195

Ürgüp Belediyesinden Müthiş Yatırım

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde belediye araç parkını 6 yılda tamamen yeniledi.

 Ürgüp Belediyesinden Müthiş Yatırım
06 Kasım 2014 Perşembe 17:15

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde belediye araç parkını 6 yılda tamamen yeniledi.

Günümüz koşullarında araç parkı iyi olan belediyelerin halka daha iyi hizmet götürme fırsatı elde ettiğine dikkat çeken Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 6 yıllık görev süresi içerisinde belediye araç parkına tam 27 araç kattıklarını ve araç parkını yenilediklerini dile getirdi.

Ürgüp’ün Bir Dünya Kenti olduğunu vurgu yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, bir dünya kentine yakışan araç parkına Ürgüp belediyesini kavuşturduklarını, en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan araçla birlikte yenilenen araç parkından İlçeye bağlı belde ve köylerin hatta Nevşehir’in istifade edebileceğini söyledi.

Göreve geldiklerinde araç parkının çok zayıf olduğunu, birkaç aracın dışında araç parkında sorunlu olmayan araç bulmanın son derece güç olduğunu ifade eden Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “Bir söz var alet işler, el öğünür diye. Bugünün Türkiye’sinde her iş artık makine ve insan kabiliyeti ile yapılıyor. Göreve geldiğimizden bugüne kadar Ürgüp belediyesinde ele gelir araç yoktu. Sadece birkaç araç dışında ele gelir aracımız yoktu. Bütün hizmetler kiralamak suretiyle yapılıyordu. İşe başladığımız günden bu yana çok ciddi oranda araç parkımızı yeniledik. İddia ediyorum belki Nevşehir belediyesi kadar aracımız olmayabilir ama çok güçlü bir araç parkına sahibiz. Greyder, Kepçe ve diğer araçlarımızın hepsi sıfır kilometre. Hiçbir aracımız parkta bekletilmiyor. Hepsi bir işte çalışıyor. Ürgüp bir dünya kenti ama. Dünya kentinde yolda bozulup kalan bir aracımız yok çok şükür. 27 araç aldık. Bunlardan 3 tane aracımızı Çevre ve Şehircilik bakanlığımızdan aldık. Bu araçlarımız bütün belde, köy ve Nevşehir’imizin hizmetinde olacak. Şu an itibariyle belki bir dozer olsa iyi olur ama çok elzem de değil” dedi.

Ürgüp Belediyesinin araç parkının tamamen yenilenmesinde emeği geçen Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Ak Partili Nevşehir Milletvekillerine teşekkür eden Başkan Yıldız, yeni araç parkı ile İlçenin alt ve üst yapı hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yapılacağına da dikkat çekti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet tok - 3 yıl önce
bumu yatırım adam 1000 odalı saray 300 trilyonluk ucak alıyor ürgüp otobüs almış otobüsmü kaldı teknolojiye geçin artık...
Avatar
al işte :) - 3 yıl önce
Otobüs?
Avatar
nevş. - 3 yıl önce @ahmet tok
haberi okumadığınız nasılda belli otobüs alımı ile ilgili bir tane yazı var mı teknolojiye geçin derken araç çeşidi sayısı parkı işi ile teknolojinin ne alakası var?