banner461
banner195

Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü 15 Temmuz kalkışmasını anlattı.

Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, kentteki okulları ziyaret ederek, öğrencilere 15 Temmuz kalkışmasını anlattı.İlçe Milli eğitim Müdürü Savaş Özdemir, 2016-2017 eğitim öğretim yılının açılış programının ardından...

Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü 15 Temmuz kalkışmasını anlattı.
05 Ekim 2016 Çarşamba 08:44

banner143
banner134
Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, kentteki okulları ziyaret ederek, öğrencilere 15 Temmuz kalkışmasını anlattı.
İlçe Milli eğitim Müdürü Savaş Özdemir, 2016-2017 eğitim öğretim yılının açılış programının ardından her gün bir okula giderek 15 Temmuz hakkında öğrencilere seminer verdi. Seminerler boyunca öğrencilere ayrıca broşürler dağıtılırken 15 Temmuz için hazırlanan görsel videolar izletildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlere yer yer veliler de katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Özdemir, "Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının. 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi başarısızlıkla sonuçlanan darbe teşebbüsünde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak Türk Halkı büyük bir olaya imza attı. 15 Temmuz Türk Halkının zaferidir. 15 Temmuz benim nezdimde yeni bir Kurtuluş Savaşı. O nedenle 15 Temmuz’u iyi değerlendirmek lazım. Bunu kazanmış, bu badireyi atlatmış bir ülkenin çocuklarına 15 Temmuz’u ve badire atlatılmasaydı nasıl sonuçları olacağını iyi anlatmak lazım. Yavrularımıza Vatanın, bayrağın, milletin ne kadar kutsal olduğunu bu şekilde anımsatmış olduk. 246 insanımız boşuna şehit olmadı. Bunun öğrencilerimize iyi anlatılması lazımdı bunun için okullarımızın açıldığı günden beri her gün bir okulumuzu ziyaret ederek yavrularımıza 15 Temmuzu anlattık, bizlerin yanı sıra bütün öğretmen arkadaşlarımız ve okul idarecilerimiz de bunun bilincindeler ve dolayısıyla 15 Temmuz’la alakalı bu süreci de iyi değerlendireceklerini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.