banner461

Ürgüp ilçesinde Trump'ın Kudüs kararı kınandı

Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde Abd'nin Kudüs Açıklaması Kınandı

banner503
Ürgüp ilçesinde Trump'ın Kudüs kararı kınandı
08 Aralık 2017 Cuma 14:13

banner143
banner134
Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde Cuma namazı sonrası toplanan vatandaşlar, ABD'nin Kudusü'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına yönelik açıklamalarını kınadı.

Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde Abd'nin Kudüs Açıklaması Kınandı.

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ali Özer yaptığı Basın Bildirisinde şunları ifade etti;


"KUDÜS DAVAMIZ"
 
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.
Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.
Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.
Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.
İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.
Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.
Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.
Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.
İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.
Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.
Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.


Basın açıklamasına AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ali Özer, İlçe yönetimi, MHP İlçe Başkanı Mustafa Öz ve çok sayıda Ürgüplü vatandaşlarda katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.