banner421
banner461
banner195

Ürgüp'te Doğalgaz Çalışmaları Kaldığı Yerden Başladı

Enerya Kapadokya Gaz tarafından geçen sezonda büyük oranda tamamlanan Ürgüp ilçesinin gaz dağıtımı bu yıl kaldığı yerden yeniden başladı.

Ürgüp'te Doğalgaz Çalışmaları Kaldığı Yerden Başladı

banner143
banner134
Ürgüp'te 2013 yılında kullanılmaya başlayan çağdaş kentlerin temiz enerjisi doğalgaz hattı bu yıl planlanan sokaklarda geçen sezon kaldığı yerden yeniden başlatıldı.

Ürgüp Belediyesi ve Enerya Kapadokyagaz tarafından kazma vurulması için protokol imzalanan doğalgaz çalışmaları planlandığı gibi kaldığı yerden başlatıldı.
Planlanan noktada gerekli güvenlik önlemlerini alan yüklenici firma, Türk Telekom, MEDAŞ ve Ürgüp Belediyesi Su ve Kanalizasyon ekibi ile gerekli ölçümleri yaptıktan sonra çalışmalarına başladı.

Enerya Kapadokyagaz firması tarafından Sivritaş mahallesinde başlayan çalışmalarda ana hat ve abone bağlantı kutuları çekilerek tamamlanacak. Geçen yıllardan kalan parça hatların çeşitli mahallelerdeki bağlantısını yapacak ekip, Evka Mahallesinde kalan hattı tamamlayacak ve 370 Evler Mahallesine başlayacak.
Enerya Kapadokyagaz 2017 yatırım planında Ürgüp'te 20.000 m² olarak planlanan Ürgüp doğalgaz çalışması, imkanlar ölçüsünde hava şartları ve talebe göre arttırılabilecek.

Belediye'den yapılan açıklamada sokağından doğalgaz hattı geçen mülk sahiplerinin yolları yapılmadan Enerya Kapadokyagaz firmasına giderek abonelik işlemlerini yaptırması, yolları yapıldıktan sonra gelen doğalgaz taleplerinin yollara zarar verdiği, bu konuda herkesin gereken hassasiyeti göstermesi gerektiği ifade ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.