banner461
banner195

Ürgüp'te Okul ve Otel arasında Mesleki Eğitim İşbirliği

Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı Önderliğinde Ürgüp Kılıçarslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Dere Suites Otel Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Ürgüp'te Okul ve Otel arasında Mesleki Eğitim İşbirliği
11 Ocak 2018 Perşembe 11:02

banner143
banner134
Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı Önderliğinde Ürgüp Kılıçarslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Dere Suites Otel Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.
Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ürgüp Dere Suites Otel arasında 10.01.2018 tarihinde Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Kaymakam Mehmet MARAŞLI, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Soysal GÜDEN, Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet BAYRAM ve Dere Suites Otel İşletmecisi Oğuz KAHRAMAN’ın katılımıyla Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.
Bu işbirliği protokolü, ülkemizde ve bölgemizdeki turizm sektörünün kalifiye insan gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla, çağdaş bilim ve uygulama metodları bilen, yorumlayan, kullanan, geliştiren ve alanındaki yeniliklere uyum sağlayan, çalışkan, üretken ve yaratıcılığı ön planda olan, hizmet sektöründe insan gücünü yetiştirebilmek adına yapılmış olup; bu sebeple öğrencilerin gerek gerçek zamanlı bir işletmede beceri eğitimlerini yapmaları, gerekse mezuniyet sonunda istihdamlarına yönelik ilgili işletmede kendilerine öncelik tanınması, öğrencilerin reel eğitimleri sonucunda, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri amacıyla Mesleki Eğitim İşbirliği protokolünün hem öğrenciler hem de sektör adına çok önem arz ettiği, Kaymakam MARAŞLI ve ilgili katılımcılarca belirtilmiş olup; ülkemiz ve ilçemiz adına hayırlı olması temennisiyle protokol imza altına alınmıştır. 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.