banner461
banner195

Ürgüp te Şehit ailelerine ücretsiz yemek

Ürgüp Halk Kütüphanesi karşısında bulunan işletmeci Köfteci Tekin’den gurur ve onur verici bir hizmet.

Ürgüp te Şehit ailelerine ücretsiz yemek
08 Nisan 2013 Pazartesi 17:08

banner143
banner134
Nevşehir’de lokanta sahibi Bayram usta son dönemde meydana gelen çatışmalarda şehit sayısının artması üzerine şehit aileleri için ücretsiz yemek uygulaması başlattı.


Son dönemde peş peşe şehit haberleriyle sarsılan vatandaşlar şehit ailelerine destek olabilmek için farklı yollara başvururken, Nevşehir merkez Kayseri Caddesi üzerinde tantuni dükkanı olan bayram usta lokantasında, şehit ailelerine yönelik ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçirdi. İşyerine üzerinde, 'Bu işyerinde şehit ailelerine yiyecek ve içecek ücretsizdir' yazan, işyeri sahibi "Biliyoruz ki şehitlerimizin geride kalan aileleri çok gururlu ve onurlu insanlar. Yüreklerindeki acıları dindiremesek te bir nebze olsun kendilerine katkıda bulunmak istiyoruz. Bir şehit ailesinin evine haciz gitmesi beni çok etkiledi. Bundan dolayı biz de şehit aileleri için ne yapabiliriz, onlara nasıl destek olabiliriz düşüncesiyle hem de topluma öncü olmak amacıyla bu yola başvurduk" dedi. “BU VATAN KOLAY KAZANILMADI” Lokanta sahibi bir hafta önce başlattıkları uygulamayı bir süre devam ettireceklerini kaydetti. Tuncel, "Bunu suistimal etmek isteyenler olabilir. Bunu önlemek için hoş bir yaklaşım olmasa da şehit ailelerimizin kimliklerini sorup hizmet vermek istiyoruz" diye konuştu.

FİB Haber Merkezi olarak bu onurlu davranışından dolayı ”Köfteci Tekin’e teşekkür ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şehit ailelerin yemek yiyeceğini zannetmiyorum - 5 yıl önce
değerli kardeşlerim şehit ailelerini bu şekil alıştırıyoruz daha sonra şehit ailelerini- otobüse ücretsiz biniyor, şu haktan faydalanmak istiyor ,bu haktan faydalanmak istiyor diye de sonraları tekrar dan kendimiz kınıyoruz.bırakalım lütfen şehitlerimizi rahat bırakalım.herkese şehitlik nasip olmaz. ailelerine devletimiz zaten gerekli izzet ve ikaramı yapıyor.allah devletimize zeval vermesin