banner461
banner195

Ürgüp'te Vitamin Bankası Projesi Devam Ediyor

Ürgüp Mehmet Diker Orta Okulu tarafından başlatılan vitamin bankası projesi ile Öğrencilerin sağlıklı beslenmesi amaçlanıyor.

Ürgüp'te Vitamin Bankası Projesi Devam Ediyor
06 Mart 2018 Salı 11:26

banner143
banner134
Ürgüp Mehmet Diker Orta Okulu Müdürlüğü tarafından ilçedeki kurumların desteği ile sürdürülen Vitamin Bankası Projesi devam ediyor.
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Öğrencileri ziyaret ederek projeye destek verdi. Cips gibi sağlıksız ürünler yerine doğal vitaminlerle dolu meyveleri yemenin önemine değinen Yıldız, Okul Müdürü Badegül Erel'i tebrik etti. 
Okul Müdürü Badegül Erel proje ile ilgili yaptığı açıklamada: "Sağlıklı beslenme için meyve tüketimi alışkanlığını kazandırmak amacıyla “Vitamin Bankası” adında proje yürütülmektedir. Haftanın belirli günleri (Pazartesi, Çarşamba ve Cuma) öğrencilere meyve ikram edilmektedir. Öğrencilerin tadamadıkları meyvelere öncelik verilmektedir (Ananas, Hindistan Cevizi, Mango, Muz, Kivi vb.). Mehmet Diker Ortaokulu’nun Vitamin Bankası projesine her kesimden katkı sağlanmaktadır." diyerek Başkan Yıldız'a desteği nedeniyle teşekkür etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.