banner461
banner195

Ürgüp TOKİ 2. Etapta Çim Sulama Sistemi Yapılıyor

Nevşehir'in Ürgüp ilçesi TOKİ Konutları 2. etap site yönetimi, konutların arasında yer alan yeşil alan ve ağaçların kurumaması için sulama sistemi döşemesi yapıyor.

Ürgüp TOKİ 2. Etapta Çim Sulama Sistemi Yapılıyor
12 Mayıs 2018 Cumartesi 15:57

banner143
banner134

Ürgüp'te 31 blokta 405 konutun bulunduğu TOKİ konutları ikinci etapta çim alanların sulanabilmesi için site yönetimi tarafından yeşil alanların etrafına plastik boru döşeniyor.

Emlak yönetim AŞ. Ürgüp ikinci Etap TOKİ site Müdürü Ahmet Yener çalışmalara bizzat katılarak yaz aylarında sıcak havada çimlerin ve ağaçların susuz kalmaması için, site genelinde bulunan sulanabilir ortak kullanım alanlarında hortumla sulama zor olup her noktaya ulaşamayacağı için site yönetimi tarafından plastik borularla otomatik sulama sistemi kurulduğunu belirtti.

Yener, 518 konutluk ilk etapta geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalarla sorunun ortadan kalktığını belirterek, 2. etapta da ihtiyaç olan sulama sisteminin ramazan ayında devreye girerek yeşil alanların sulanmaya başlayacağını, orta refüjlerin belirli zamanlarda belediye tarafından sulamasının yapıldığını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.