banner461
banner195

Ürgüp Üç Güzellere Dev Sarı - Kırmızı Bayrak

Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi B Grubu son maçında Juventus'u yenerek tur atlaması, tüm yurt genelinde olduğu gibi tüm Nevşehir geneliyle Kapadokya nın kalbi konumunda olan Ürgüp ilçesinde de büyük mutluluk yaşattı.

Ürgüp Üç Güzellere Dev Sarı - Kırmızı Bayrak
12 Aralık 2013 Perşembe 12:27

banner143
banner134
Ürgüp Üç Güzellere 15 Metrelik Dev Galatasaray Bayrağı 

Fanatik Galatasaraylı Serdal Arıcan isimli Ürgüplü bir hemşehrimiz Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi B Grubu son maçında Juventus'u yenerek tur atlaması sonrası yaşadığı büyük mutluluğu Ürgüp Üç Güzeller mevkiinde 15 Metre boyundaki Sarı Kırmızı Galatasaray bayrağını sererek gösterdi....

Kapadokya'nın Simgesi 3 Güzeller, Kar ve GALATASARAY Bayrağı 


Fairy Chimneys of Cappadocia, Snow and Flag of GALATASARAY

Galatasaray’ın tarihinin en önemli maçlarından biri olan Juventus’a karşı 1-0 lık galibiyetinin ardından Ürgüp’lü Galatasaray taraftarları, beyaz gelinliğini giyen, Kapadokya’nın sembolü haline gelen Ürgüp’ün girişindeki üç güzeller peribacalarının bulunduğu alana 15 metrelik galatasaray bayrağı serdi.

Ürgüp’te fotoğraflarıyla adını duyuran Galatasaray’lı Serdal Arıcan, Galatasaray’ın galibiyetinin ardından Üçgüzellerde Kar, Galatasaray, ve peribacaları kompozisyonuyla kendi objektifine böyle yansıdı.
2006 yılında Fenerbahçe’nin şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırmasından sonra Ürgüp’te Dinler Otele Yakup Dinler tarafından asılan dev galatasaray bayrağı da uzun yıllar konuşulmuştu.
Faruk Özzengin Ürgüpten bildiriyor...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yakup Dinler - 5 yıl önce
kapadokya'nın kalbinden teşekkürler fib haber :)