banner461
banner195

Ürgüp Ülkü Ocağından 23 Nisan‏ Basın Açıklaması

Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı Oytun Akyol 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Ürgüp Ülkü Ocağından 23 Nisan‏ Basın Açıklaması
23 Nisan 2014 Çarşamba 13:39

banner143
banner134
 Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı Oytun Akyol 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Türk Milleti’nin varlığını, kimliğini, birliğini ve beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü , bekasını ve iradesini tüm dünya’ya göstermek için 94.yıl önce açılışı yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi  aldığı hayati ve tarihi kararlar ile bir Millet’i karanlıktan aydınlığa çıkarmıştır.

Bu meclis, yokluk içinde, yoksulluk içinde mücadele ile memleketi işgalden kurtararak zoru başarmakla kalmamış, aynı zamanda bu millete Cumhuriyeti hediye etmiştir.

Temelleri o tarihlerde atılan Türkiye Cumhuriyeti’nin bir takım gizli veya açıktan oyunlar sergileyenlerin amaçları devletimizin içini boşaltamaya, birliğini bozmaya yönelik olsa da Türk Milletinin Yüksek İmanı ve sağ duyusu buna fırsat vermeyecek, oynanan oyunları dün olduğu gibi bugün de bozacaktır.

Bu güç, bu inanç, bu kudret Türk Milletinde en zor şartlarda var olmuş ve var olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin ve İstiklâl Savaşımızın baş mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor yüce Türk Milletimizi, varlığımızı ve çabalarımızı adadığımız sevgili çocuklarımızı, en iyi dileklerimle selamlıyorum.

En değerli hazinemiz, en önemli vazifemiz çocuklardır.


Oytun AKYOL


Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.