banner461
banner195

Ürgüp Ülkü Ocakları Türk Dil Bayramını Kutladı‏

Ürgüp Ülkü Ocakları Başkanı Oytun Akyol’un 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısı ile yaptığı basın açıklaması.

Ürgüp Ülkü Ocakları Türk Dil Bayramını Kutladı‏
26 Eylül 2015 Cumartesi 11:26

banner143
banner134
 Ürgüp Ülkü Ocakları Başkanı Oytun Akyol’un 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısı ile yaptığı basın açıklaması.

Türk dili, milletimizin birlik ve beraberliğinin vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz gücüdür. Asırlarca Türk milletinin kutlu varlığının vücut bulmasında en belirleyici unsurlardan biridir.


Günümüzde, milli yapıları bir bir çözme gayesinde olan batı odaklı kültür yayılmacılığı öncelikli olarak dilimize sızmış ve yozlaştırma politikası gütmüş, özellikle de gençliğimiz nezdinde teveccüh bulmuştur. İşyerlerimizin tabelalarına, televizyon ekranlarımıza, gazete satırlarımıza, insanlarımızın konuşmalarına kadar sinen bu yabancı hayranlığı, ne yazık ki eğitim yuvalarımıza, devlet kurumlarımıza da sıçramış; yadırganmak bir yana üstünlük sebebi kabul edilir olmuştur.

 

Bu tehlikeler karşısında, Türk Dil Bayramı'nı tecrübe ettiğimiz bu günlerde Türkçemize sahip çıkmak konusunda hepimizin bir kez daha düşünmesi gerekmektir. Çünkü dilimize yapılan bu saldırıların faturası ileride çok ağır olacaktır. Nesiller arasındaki kültürel devamlılığın ve iletişimin kopması, milli hassasiyetlerin yitirilmesi, vatanın birlik ve dirliğinin sekteye uğraması, halkın zehirli fikirlere ve ülkenin dış tehditlere açık hale gelmesi kaçınılmaz sonuçlardandır.


Dil Bayramı’nı kutladığımız bugünde, Türkçe idealimizi ve haricimizdeki her şeye Türkçe bakma hedefimizi ve çağı Türkçe okuma ülkümüzü kararlılıkla muhafaza edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk Milletinin Dil Bayramı’nı kutluyor, Türkçenin her soruna karşı birleştiğimiz, bir araya geldiğimiz kültürel bir hazine olarak sonsuza kadar var olmasını temenni ediyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.