banner461
banner195

Ürgüp ve Gülşehir’de TOKİ Heyecanı Sürüyor

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde kentsel dönüşüm projesi sürüyor. Belediye ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Hacıbektaş yolu üzerindeki 300 konut, cami, ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenleme inşaat çalışmaları devam ediyor.

Ürgüp ve Gülşehir’de TOKİ Heyecanı Sürüyor
05 Temmuz 2013 Cuma 13:38

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde kentsel dönüşüm projesi sürüyor. Belediye ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Hacıbektaş yolu üzerindeki 300 konut, cami, ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenleme inşaat çalışmaları devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 14 milyon 990 bin liraya ihale edilen ve 20 Mayıs 2013 tarihinde yer tahsisi yapılarak başlatılan toplu konut çalışmalarının aksamadan bir an önce tamamlanarak hak sahiplerine ulaştırılması hedefleniyor.

3+1 ve 2+1 şeklinde inşaatına başlanan konutların örnek bloğu tamamlanırken, 8 kat, 14 daire ve kazan dairesinden oluşan 2+1 blokların ise tamamının inşaatı da devam ediyor. İlk etapta 2+1 konutların tamamlanması planlanan TOKİ Konutlarında 3+1 konutların ise ikinci etapta ele alınarak tamamlanması planlanıyor.

İlçede uzun vadede konut sıkıntısına çözüm olacağı tahmin edilen TOKİ konutlarının 2+1 konutların doğu ve batı cepheli, 3+1 konutların ise Hacıbektaş yolu güzergahında güney ve kuzey cepheli olarak projelendirilmiş durumda.

Nevşehir’de Hacıbektaş ve Gülşehir ilçelerinin ardından TOKİ konutları ile ev sahibi olmaya hazırlanan ilçelerimizden biri de Ürgüp.

Ürgüp Belediyesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca gerçekleştirilecek olan konut çalışmasında son aşamaya gelinde. Muhtemelen bu yıl ilkbahar aylarında temeli atılması beklenen Ürgüp TOKİ konutlarıyla ilgili son durumu değerlendiren Belediye Başkanı Fahri Yıldız, ilçe de 960 ailenin daha konut sahibi olmaya hazırlandıklarını dile getirdi.

TOKİ konutları projesinin kendileri açısından da son derece mutluluk verici bir çalışma olduğunu dile getiren Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Maliye Bakanının imzalarının ardından TOKİ konutları için Protokol sürecinin tamamlanmış olunacağını dile getirdi.

Söz konusu konutların yapılması ile Ürgüp’ün yeni bir mahalle daha kazanmış olacağını ve ilçedeki konut sorununun büyük bir oranda çözüme kavuşturulacağını ifade eden Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, “Bu proje diğer birçok projemiz gibi bizleri oldukça heyecanlandırıyor. İlçemizde 960 ailemize sıcak bir yuva kazandıracak olmanın mutluluğu ve gururunu hep birlikte yaşayacağız inşallah” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Editöre - 5 yıl önce
sayın editör ürgüp toki̇ bahsettiğiniz makamların onayından geçti ki arsalar toki'ye devir oldu yanlış yazmış olmayın konu ile ilgili tekrar bilgi alın bence ihale sırası bekliyor proje yanlışsam düzeltin
Avatar
ürgüplü - 5 yıl önce
ürgüpte tokinin adı var sadece kaç yıl oldu daha proje bekleniyor.ilkbaharda başlanacak hangi ilkbahar?
Avatar
gulsehirli 3+1 nezaman bitip teslim edilecek ben2011 de yazilmistim - 4 yıl önce
3+1 nezaman bitip teslim edilecek ben 2011 de yazilmistim AMA da ha haber York lutfen cevap bekliyorum