banner461
banner195

Ürgüp’te Arsa Sorunumuz Var

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde esnafın en önemli sıkıntılarından biri de ilçe de arsa sıkıntısının yaşanması.

 Ürgüp’te Arsa Sorunumuz Var
10 Mayıs 2014 Cumartesi 17:41

banner143
banner134

 Ürgüp’te Arsa Sorunumuz Var

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde esnafın en önemli sıkıntılarından biri de ilçe de arsa sıkıntısının yaşanması.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Özaşık, ilçede esnafları da ilgilendiren arsa sıkıntısının bu dönemde çözüme kavuşturulmasını beklediklerini söyledi.

İlçenin ekonomik olarak gelişmesine yönelik yapılacak olan çalışmaların hep içerisinde bulunacaklarını kaydeden Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Süleyman Özaşık, ilçede işçi sıkıntısı yaşandığını, genel itibariyle gençlerin iş beğenme gibi bir sıkıntı içerisinde bulunmalarından dolayı esnafında kalifiye eleman bulma konusunda ciddi sıkıntılarla boğuştuğunu dile getirdi.

İlçenin istenilen ölçüde turizmden yararlanamadığını da sözlerine ekleyen Ürgüp esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Süleyman Özaşık, “İlçemize turist grup turizmi çerçevesinde geliyor. Hal böyle olunca ilçe merkezine turist girmiyor. Ancak turistik tesislerde Ürgüplü hemşehrilerimizin çalışması nedeniyle dolaylı yoldan turizmden gelir elde ediyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.