banner461
banner195

Ürgüp'te Aşçı Eğitim Mutfağı Hazır

Kapadokya Aşçılar Derneği tarafından Ürgüp eski öğretmenler lokali binasına açılacak olan Aşçı eğitim mutfağı tamamlandı.

Ürgüp'te Aşçı Eğitim Mutfağı Hazır
07 Mayıs 2015 Perşembe 20:39

banner143
banner134

Ürgüp’te yaşayan ekonomik durumundan dolayı okuyamamış çocuklar, madde bağımlısı ve engelli gençlere yönelik Aşçı, servis elemanı yetiştirilmek üzere ve Bölge istihdamına katkı sağlamak için kurulan eğitim mutfağına kuruluşu aşamasında Turizmcilerin yanı sıra Ürgüp esnafları da desteklerini esirgemedi.

Hazarlar Et Pazarı sahibi Armağan Hazar ise kurulacak olan eğitim mutfağına bugüne kadar yapılan maddi desteklerin en büyüğünü yaparak böyle bir mekânın yapılmasında katkıda bulunan Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı’ya, KAPASDER Başkanı Arif Özata’ya ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

KAPASDER Başkanı Arif Özata Ürgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirdikleri proje kapsamında hem bölgede unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemekleri yeniden Türk mutfağına kazandırmak hem de gençleri meslek sahibi edindirmeyi meslek edindirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kurslara katılmak isteyenlerin eğitim mutfağında form doldurmaları gerekmektedir.

Müracaat :

Arif ÖZATA         0 532 578 78 98

M.Ali AKÇAY      0 541 303 38 80

Adres                   PTT Bina Altı Eski Öğretmenler Lokali

 

haber 50

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.