banner461
banner195

Ürgüp’te kan bağışı kampanyası düzenledi

Türk Kızılayı Ürgüp Şubesi tarafından Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezinde düzenlenen kampanyada 150 kişi kan bağışında bulundu.

Ürgüp’te kan bağışı kampanyası düzenledi
11 Nisan 2014 Cuma 21:24

banner143
banner134

 Türk Kızılayı Ürgüp Şubesi  tarafından Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezinde düzenlenen kampanyada 150 kişi kan bağışında bulundu.

Şube Başkanı Mehmet Yaman Haber Merkezimize yaptığı açıklamada Bir ünite kanın 3 insan hayatını kurtardığını belirten Yaman, "Kan bağışında bulunmak önemlidir. Kan bağışında bulunmak hayat kurtarır. Yüce Peygamberimiz 'Kim bir hayat kurtarırsa bütün insanlığın hayatını kurtarmıştır, kim bir insanın yaşamasına vesile olursa bütün insanların yaşamasına vesile olur' diye buyuruyor. Elbetteki yaşatan, şifayı veren Allah'tır ama sebep olan insanlardır. Bizim verdiğimiz kanla beraber bir insan eğer yaşamına devam ederse bizler bütün insanlığı hayata kavuşturmuş sevabı alırız" diye konuştu.

Görevliler  kan bağışının insan sağlığı açısından son derece faydalı olduğunu, 18 Yaşına giren her bireyin kan verebileceğini ayrıca erkeklerin yılda 4, kadınlar ise yılda 3 kez kan bağışında bulunabileceğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.