banner461

Ürgüp'te Organik Bal Üretimi Yapılıyor

Ürgüp'te yaşayan ve uzun yıllardır dünyanın çoğu ülkesine tırı ile şoförlük yapan Adnan Korkmaz isimli vatandaş, gittiği ülkelerde araştırarak edindiği tecrübeleri kendi çiftliğinde uygulayarak organik bal üretiyor.

banner503
Ürgüp'te Organik Bal Üretimi Yapılıyor
10 Ağustos 2015 Pazartesi 12:44

banner143
banner134

Ürgüp'te yaşayan ve uzun yıllardır dünyanın çoğu ülkesine tırı ile şoförlük yapan Adnan Korkmaz isimli vatandaş, gittiği ülkelerde araştırarak edindiği tecrübeleri kendi çiftliğinde uygulayarak organik bal üretiyor.

 

  Bu bal Ürgüp'ten başka yerde yok!


Karadeniz Anzer gibi çeşitli bölgelerden araştırarak getirdiği arıların bu yıl yağışlara bağlantılı olarak veriminin iyi olduğunu söyleyen Korkmaz, bu yıl deneme amaçlı az kovanda kendine ve ailesine yetecek kadar bal üretimi yaptığını, ilerleyen yıllarda bunu arttırmayı düşündüğünü, Ürgüp'ün bal üretimi için çok uygun iklim ve coğrafi şartları bulunduğunu kaydetti.

 

Türk ve Fransız taktikleriyle bal üretimi

Fransadan gelerek tatilini memleketi Ürgüp'te geçiren Mevlüt Serim ise komşusu Adnan Korkmaz'a arıcılık'ta Fransa'da edindiği tecrübelerinden yararlanarak yardım ediyor. Verimin iyi olduğunu söyleyen Serim, vatandaşların televizyonlarda satılan ballara inanmaması gerektiğini vurgulayarak, gerçek bal emek ister, aylardır uğraşıyoruz, emeklerimize değdi. şeklinde konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.