banner461
banner195

Ürgüp’te Sıcak Asfalt Çalışmaları Planlanıyor

Ürgüp Belediyesinin 4 yıl önce başladığı ve belediye tarihinin en büyük alt yapı yatırımlarının yapıldığı Ürgüp'te İçme suyu, kanalizasyon ve doğalgazı tamamlanan noktalarda yapmayı taahhüt ettiği üst yapı çalışmaları sürüyor.

Ürgüp’te Sıcak Asfalt Çalışmaları Planlanıyor
03 Mart 2016 Perşembe 14:08

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Belediyesinin 4 yıl önce başladığı ve belediye tarihinin en büyük alt yapı yatırımlarının yapıldığı Ürgüp'te İçme suyu, kanalizasyon ve doğalgazı tamamlanan noktalarda yapmayı taahhüt ettiği üst yapı çalışmaları sürüyor.

Havaların ısınması ile tüm altyapı hizmetleri tamamlanan ve Ürgüp'ün Avanos güzergahından ilk noktası olan Elit sitesinin bulunduğu 630, 632, 634, 636 ve 638. sokakların bulunduğu noktalarda müteahhit firma tarafından kilitli parke kazıma işlemlerine başlandı.

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Ürgüp'te altyapısı tamamlanan noktalar süpürülerek gelinmeye bugün itibarıyla başlıyor, Ürgüp'ün altyapısına başlarken dediğimiz gibi, bir bismillah da üst yapı için diyoruz." dedi.

Çalışmalar kapsamında adı geçen sokaklardaki kilitli parkeler kazınarak yeniden tertemiz hale getirilecek, örnek bir çalışma yapılacak. Altyapısı tamamlanan diğer sokaklar da yollar, havanın durumuna göre tertemiz hale getirilerek 2023 vizyonuna uygun şekilde hazırlanacak.

Öte yandan Ürgüp'ün ana arterlerinde sıcak asfalt için projelendirme çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.