banner461
banner195

Vahşi Depolamaya Ne Zaman Son Verilecek?

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Nevşehir’de vahşi çöp depolamasına son verilmesi planlanan çalışma ile ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı.

Vahşi Depolamaya Ne Zaman Son Verilecek?
04 Haziran 2013 Salı 18:58

banner143
banner134

 Vahşi Depolamaya Ne Zaman Son Verilecek?

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Nevşehir’de vahşi çöp depolamasına son verilmesi planlanan çalışma ile ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı.
Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Nevşehir’de çok sayıda belediyenin işbirliği yapması planlanan yeni çöp depolama sistemi ile ilimizin önemli bir sorununun daha çözüme kavuşturulmasının planlandığını söylemişti.
İlimizde Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde yapılması planlanan yeni Çöp depolama sistemiyle yıllardır yerel yönetimlerin en büyük sorunlarından biri haline gelen Çöp sorununun köklü bir çözüme kavuşturulmasının istendiğini kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, yaklaşık 30 belediyenin içerisinde yer almasının planlandığı yeni çöp depolama sisteminin önümüzdeki aylarda hayata geçirileceğini böylece vahşi çöp depolama sisteminin Nevşehir’de sorun olmaktan çıkacağını ifade etti.
Nevşehir belediyesinin katı atık arıtma tesisiyle birlikte ilimizde bir öncülük yaptığını ve bu çalışmanın ardından Ürgüp ilçesinde yapılacak olan arıtma tesisinin de hizmete kazandırılmasıyla vahşi çöp depolamanın büyük bir oranda önüne geçileceğini söyleyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Milletvekilleri olarak bu çalışmalara destek olmayı sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.