banner461
banner195

Vali Aktaş: "Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir"

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş Kurban Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

Vali Aktaş: "Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir"
10 Eylül 2016 Cumartesi 09:38

banner143
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Türk milletinin zor günlerde bir ve beraberce hareket etmeyi becerebildiğini belirten Vali Aktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bayramlar; milli ve manevi değerlerin gelişmesine, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygı ruhunun güçlenmesine yardımlaşma ve dayanışmanın tesisine katkılar sağlayan, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için bir vesiledir.
Türk milleti olarak güç ve zor günlerimiz ile güzel günlerimizi paylaşmayı en iyi bilen toplumlardan biriyiz. Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip bir milletiz. Bu itibarla geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına önemli misyonu bir araya getiren bayramların huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegane temennimizdir. Bayramlar sevgiyle kucaklaşmanın sağlandığı, bütün küskünlüklerin ortadan kaldırıldığı, hastaların, yaşlıların, kimsesizlerin, dost ve akrabaların ziyaret edildiği müstesna günlerdir. Manevi duyguların en üst düzeye çıktığı bu güzel günlerin hazzını yaşayarak dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmeli, savaşın, acının, gözyaşının olmadığı bir dünya için dua etmeliyiz.
Bu vesileyle Kurban Bayramını en içten duygularla kutlar, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.