banner461
banner195

Vali Aktaş, turizmciler ile bir araya geldi

Kapadokya turizm bölgesinin mevcut potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla Vali İlhami Aktaş turizm sektör temsilcileriyle Uçhisar Beldesi Elai Restoran’da bir araya geldi.Yapılan görüşmelerde Kapadokya Bölgesi’nde alternatif turizm faaliyetlerinin...

Vali Aktaş, turizmciler ile bir araya geldi
12 Temmuz 2017 Çarşamba 14:17

banner143
banner134
Kapadokya turizm bölgesinin mevcut potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla Vali İlhami Aktaş turizm sektör temsilcileriyle Uçhisar Beldesi Elai Restoran’da bir araya geldi.
Yapılan görüşmelerde Kapadokya Bölgesi’nde alternatif turizm faaliyetlerinin entegrasyonuna yönelik yapılabilecek çalışmalar, bölgede kalış sürelerinin ve turizm gelirlerinin artırılmasına yönelik geliştirilebilecek faaliyetler ve stratejiler tartışıldı. Vali Aktaş, “ Nevşehir’in potansiyel olarak bir dünya şehri olduğunu Kapadokya’yı çok daha farklı boyutlara taşımak gerektiğine inanıyoruz. Kapadokya’nın turizm alt yapısının güçlendi. Yeni cazibe merkezleri kazandırıldı. Bir çok restorasyon çalışmasıyla tarihi eserleri hayata kazandırdık, bölgenin turizm altyapısını güçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.
Uluslararası Skal Dernekler Federasyonu Kapadokya Kulübü Başkanı Kübilay Bozunoğlulları, Asbaşkan İlker Horozal beraberinde kulüp üyeleri, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, TÜRSAB Başkanı Coşkun Kırtıl ve turizm işletmesi yetkilileri hazır bulundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.