banner461
banner195

Vali Aktaş, yetimlerle iftar açtı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Vakfı tarafından proğramda yetimlerle birlikte iftar yaptı.

Vali Aktaş, yetimlerle iftar açtı
17 Haziran 2017 Cumartesi 23:42

banner143
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Vakfı tarafından yetimler için düzenlenen iftar programına katıldı.  Kuran-ı Kerim’in okunduğu iftar sofrasında ezanın okunmasıyla birlikte Vali Aktaş, yetimlerle birlikte orucunu açtı.

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kavak kasabasında düzenlenen iftar proğramına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Valimizin oğlu küçük Aktaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, İHH Nevşehir Başkanı Baki Öncel, İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Ali Akarsu,  İHH Kadın Komisyonu ve Yetim Birimi Başkanı Sedef Öğütken, İHH Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Öğütken, İHH Gönüllüleri, Özel Kapadokya Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Yakut ile çok sayıda yetim çocuklarla, gençler ve anneleri katıldı.

Hüseyin Dokutur'un İftar duası ve okuduğu ezanla başlayan iftar proğamında Yemek duası sonrası konuşan İHH Nevşehir Başkanı Baki Öncel, öncelikle Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'a ve tüm katılımcılara teşrifleriyle onurlandırdıkları için teşekkür etti. 

İftarın ardından yemeğe katılan çocuklarla bir süre görüşen Vali Aktaş, çocukların ricasını kırmadı ve onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Konuşmanın ardından Vali Aktaş'ın Karapınar'da ki diğer proğrama katılımları nedeniyle ayrılmasının ardından SYDV olarak hazırlanan ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ın teslim ettiği Yetim Çocuklara Bayram Harçlığını içeren Nakdi Yardım Zarfı ile İHH yardım Paketleri ve hediye çekleri yetim çocukların annelerine teker teker takdim edildi. Ayrıca, İHH Kadın Komisyonu ve Yetim Birimi Başkanı Sedef Öğütken tarafındanda Yetim annelerine Kuranı Kerim hediye edildi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.