banner461
banner195

Vali Aktaş’a, Dünya Çevre Günü Ziyareti

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz veheyetini makamında kabul etti.

Vali Aktaş’a, Dünya Çevre Günü Ziyareti
05 Haziran 2018 Salı 17:00

banner143
banner134

Ziyarete;Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Saltık ve okul müdürleri ve öğrencilerde yer aldı.
Öğrenciler günün anısına Vali Aktaş’a çiçek buketi takdim etti.
Ziyarette, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz, 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini ve 5–11 Haziran haftasının da Çevre Haftası olarak kutlandığını belirterek, yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. 
Dünya Çevre Gününü kutlayan Vali Aktaş, Çevre Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinliklerin bu konudaki farkındalık ve bilincin artmasına vesile olmasını temenni etti. 
Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmanın hepimizin sorumluluğu olduğunu da belirten Vali Aktaş, bu konuda herkesin daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti.
Daha sonra Çevre Günü etkinliklere kapsamında okullar arası resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Aktaş tarafından takdim edildi. 
Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Aktaş, onlarla bir süre sohbet etti ve başarılarının devamını diledi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.