banner461
banner195

Vali Ceylan Öğrencilere Karne Dağıttı

Nevşehir'de 2013-2014 eğitim öğretim döneminin yarı yıl tatiline girmesi ile birlikte 55 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Vali Ceylan Öğrencilere Karne Dağıttı
24 Ocak 2014 Cuma 18:32

banner143
Vali Ceylan Öğrencilere Karne Dağıttı
İlgili Galeriye Git
banner134

  Nevşehir'de 2013-2014 eğitim öğretim döneminin yarı yıl tatiline girmesi ile birlikte 55 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. 30 Ağustos İlkokulu'nda öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Mehmet Ceylan, karnelerinde zayıf not bulunan öğrencilerin üzülmemesini ve 2. Dönemde daha başarılı olmak için tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini istedi.

    Vali Mehmet Ceylan beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Balak ile birlikte 30 Ağustos İlkokulu'nda karne dağıtım törenine katıldı. Burada sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilerin karnelerini veren Vali Ceylan, başarılı öğrencileri tebrik ederken karnelerinde zayıf not bulunan öğrencilere 2. Dönem de daha fazla çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

    İl genelinde 13 okul öncesi, 139 ilkokul,96 ortaokul ve 53 lise ile ile birlikte 14 özel eğitim kurumunda eğitim alan 55 bin 285 öğrencinin karnelerini alarak 15 günlük yarı yıl tatiline başladıklarını ifade eden Vali Ceylan: "Karnelerinde zayıf not bulunan öğrencilerimiz asla umutsuzluğa kapılmamalı. Tatil onlar için iyi bir fırsat ve bu fırsatı iyi değerlendirmeliler. Tüm öğrencilerimiz tatilde bol bol dinlenmeli ve kitap okumalı. Tüm enerjilerini toplayarak 2. Dönemde hem zayıf notlarını düzeltebilir hem de başarılarını arttırabilirler. Velilerimizde onlara destek olmalı. Öğrencilerimiz vatanına, milletine hayırlı bireyler olmaları bizler için çok önemli" dedi.

    Vali Ceylan öğretmenlere de gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.