banner461
banner195

Vali Ceylan'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yayımladığı yazılı bir mesajla kutladı.

Vali Ceylan'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
06 Mart 2015 Cuma 17:06

banner143
banner134
 DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

Bu gün, kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözümlenmesi ve kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi açısından oldukça öneme sahip bir gün.

Son dönemlerde kız çocuklarımızdan her yaştaki kadınlarımıza karşı ayrımcılık, dışlama, şiddet ve tüm hak ihlalleri karşısında, ülkemizde ve ilimizde güçlü bir kamuoyu oluşmuştur. Sivil toplum kuruluşlarını, basın ve yayın organlarının, toplumun her kesiminin kadın hakları konusunda katkılarını sürdüreceklerine ve daha duyarlı olacaklarına inanıyorum. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde, devletin bütün kurumlarıyla yanlarında olduğunu bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum.

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. 'Cennet annelerin ayakları altındadır' buyruğuna yürekten inanan bir dinin mensubu olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Kadınlarımızın erkeklerle birlikte daha eşit ve daha insanca yaşama dair beklentilerini karşılamak, statüsünü yükseltmek ve kadınlarımızdan başlayan bir kalkınma modelini gerçekleştirmek için atılan en küçük adım bile bizim için çok değerlidir.

Bizim tarihimizde gerektiğinde eline silahı alıp düşmanın üzerine yürüyen, gerektiğinde sırtında bebeği, kucağında mermi ile cepheye koşan kahraman kadınlarımız var. Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyet’imizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini almıştır

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın, analarımızın, bacılarımızın, kızlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımıza sağlık, mutluluk, başarılar diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

 

                                                                                              Mehmet CEYLAN

                                                                                                 Nevşehir Valisi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.