banner461
banner195

Vali Ceylan'dan Nevşehir'in il oluşunun 61. yıl dönümü mesajı

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan Nevşehir'in il oluşunun 61.Yıl dönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Ceylan'dan Nevşehir'in il oluşunun 61. yıl dönümü mesajı
20 Temmuz 2015 Pazartesi 15:23

banner143
banner134
 NEVŞEHİR’İN İL OLUŞUNUN 61’İNCİ YIL MESAJI

 

Ülkemizin nadide köşelerinden birisi olan güzide şehrimiz Nevşehir İlinin 61’inci kuruluş yılında görev yapmaktan ve Nevşehir’de yaşamaktan mutluluk ve onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

 

Kapadokya bölgesi hem tarihi süreçte bölgede egemen olan uygarlıkların bıraktığı zengin bir tarihi eser ve kültürel varlığa, hem de volkanik yapılarla çevrili olması nedeniyle oluşan eşsiz tabiat harikası güzelliklere ve coğrafi oluşumlara sahiptir.

 

Nevşehir’imizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, İlimizin tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, eğitimdeki başarının devamı ve daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamak temel hedefimizdir. İnsanlarımıza imkân oluşturan, refahı ve adaleti tesis etmek için çaba gösteren, yeni fırsatlar sağlayan bir anlayış içerisindeyiz. İlimizin yatırım çekmesi, tanıtımı, ihracat yapması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz.

 

Nevşehir, kendi içerisinde barındırdığı iç dinamiğini modern şehircilik alanında etkin bir şekilde ortaya koyabilecektir. Bunu halkımız ile birlikte görmenin ayrıca mutluluğunu yaşayacağız. Varoşu olmayan ender şehirlerden biri olan bu kent, çok yakın bir gelecekte Türkiye’nin her alanda olduğu gibi şehircilik alanında da örnek verilecek bir şehri haline gelecektir.

 

Nevşehir'in il oluşundan bugüne kadar geçen sürede kabuğunu kırmaya çalışan ama sakin bir yapıya sahip olan güzide bir Anadolu şehri olduğunu ancak son yıllarda şehirleşme, sanayi, üniversite ve turizm alanlarında büyük gelişimler göstermektedir.

 

İlimizi her yönüyle daha yukarılara taşımak için gerek mesai arkadaşlarımla gerek vatandaşlarımızla uyum ve istişare içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Milletimize bu seviyede hizmet üretmek, şehrimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir. Bu duygularla Nevşehirimizin il oluşunun 61’inci kuruluş yıldönümünü kutlar; İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Saygıdeğer Nevşehir’li hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.

 

 

 

                                                                                         Mehmet CEYLAN

                                                                                            Nevşehir Valisi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.