banner461
banner195

Vali Ceylan'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı...

Vali Ceylan'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
02 Aralık 2014 Salı 10:57

banner143
banner134

 Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Vali CEYLAN Mesajında;

Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar sadece kendileri ve ailelerinin değil tüm toplumun sorunudur. Bu nedenle toplum olarak doğuştan ya da sonradan engelli olan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırıp sosyal hayata katılmaları konusunda azami gayret gösterilmelidir. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan da bir engelli adayıdır.

Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır.

Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılışında tam bir devrim yaşanmaktadır. Bugün sporda, kültür alanında, bilim hayatında engellilerin ürettiği ulusal ve uluslararası başarılarla gurur duymaktayız. Şunu da bilmekteyiz ki, önümüzde alınması gereken mesafeler, geçmişte yapmış olduklarımıza göre daha fazladır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Günü'nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.