banner461
banner195

Vali Ceylan'ın 'Engelliler Haftası' Mesajı

Nevşehir Valisi Sayın Mehmet CEYLAN 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali CEYLAN mesajında:

Vali Ceylan'ın 'Engelliler Haftası' Mesajı
10 Mayıs 2014 Cumartesi 12:21

banner143
banner134

 İlimiz Valisi Sayın Mehmet CEYLAN 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali CEYLAN  mesajında:

   "Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır.

   Engelli yurttaşlarımız için korumacı değil, onlara fırsat eşitliğini tanıyan bir düşünce ve uygulama içinde olmamız gerekmektedir.

  Engelliler politikamız; toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak amacıyla, engelli vatandaşlarımızın ayrımcılığa maruz kalmayan, fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen kişiler olmaları için her alandaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak; eğitimle, istihdamla üretken olmalarını sağlamak ve bağımsızca yaşayabilmelerine destek verecek imkânlardan yararlandırmaktır.

  Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Onların yaşama sevinçleriyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın kendi sorunlarına sahip çıkarak çözüm konusunda büyük gayret göstermeleri, ülkemizde bu konudaki sorunların çözümüne ivme kazandırmıştır.

  Yerel yönetimler ve kamu kurumları bu konuda hassas olmanın ötesinde bilinçli olmalı. Bizler karar mekanizmaları olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için atılacak adımlara ön ayak olmalıyız. Hepimizin birer engelli adayı olduğu dünyamızda, engelli vatandaşları toplumun dışına itmek medeni toplumların içine düşmemesi gereken önemli bir durumdur.

  Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlendiği, geleceğe daha umutla bakabildiği bir ortam ve huzurlu bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.