banner461
banner195

Valiler Kararnamesi Açıklandı Savaş Merkeze Alındı

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle merkeze alınan Manisa Valisi Savaş: ''Hem Manisa hem bizim için hayırlısı olsun'' dedi.

 Valiler Kararnamesi Açıklandı Savaş Merkeze Alındı
23 Mayıs 2014 Cuma 10:36

banner143
banner134

 Valiler Kararnamesi kapsamında merkeze alınan Eski Nevşehir Valimiz mevcut Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, merkeze atanmasına ilişkin "Hem Manisa hem bizim için hayırlısı olsun" dedi. 

Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile 12 ilin valisi merkeze alındı

Savaş, "Hem Manisa hem bizim için hayırlısı olsun" dedi. 

-Abdurrahman Savaş kimdir?-

Ankara'da 1964 yılında dünyaya gelen, ilk ve orta öğrenimini aynı kentte tamamlayan Savaş, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Savaş, 1987 yılında Eskişehir Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Ocak 2007'de, İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi (DİAB) Başkanlığı'na atanan Savaş, 3 Ocak 2011'de Nevşehir Valilisi olarak görevlendirildi. Manisa Valiliğine 3 Mayıs 2013'te atanan Savaş, son Valiler Kararnamesiyle merkeze alındı. Savaş, evli ve üç çocuk babası. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kemal - 4 yıl önce
iktidara yaranamamak bu olsa gerek, , devletin arabalarını akp seçimlerine seferber etme hesabı ayrı görülecektir. allahım sen ne büyüksün
Avatar
Hayırlısı - 4 yıl önce
nevşehirde valilik yapmak kolaydır etliye sütlüye karışmazsınız söyleneni yaparsınız olur biter ama gerçek yöneticilik kriz anında belli oluyor yine de hayırlısı herkes özellikle makam sahipleri ne oldum değil ne olacağım demeli
Avatar
nevs - 4 yıl önce
artık merkezde mitingler için otobüsleri seferber eder belki
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
tınnn :))
Avatar
adam gibi adam - 4 yıl önce
savaşa yorum yapıp kızanlar hep aynı muhalif görüşten insanlar.ben de muhalif olabilirim ama tam bir devlet adamı idi.araç görevlendirmesi de başbakanlık genelgesi ile yapılıyor.somada olan ölüm 3 hafta önce dadağı da - nevşehirde de oldu.neden çıt yok.
Avatar
Milliyetçi - 4 yıl önce
Kolay olan valilik se sen yapsan hani olmaz mı