banner461
banner195

Valilik öğrenci servislerinde yaşanan hukuksuzluğa el koydu

Geçen hafta FİB HABER’in ve Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Mehmet Biçer’in gündeme taşıdığı Nevşehir il merkezindeki öğrenci servisi firmalarının hukuka aykırı eylem ve işlemlerine Nevşehir Valiliği el koydu.

Valilik öğrenci servislerinde yaşanan hukuksuzluğa el koydu
15 Eylül 2014 Pazartesi 13:00

banner143
banner134

 Valilik öğrenci servislerinde yaşanan hukuksuzluğa el koydu

Geçen hafta FİB HABER’in ve Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Mehmet Biçer’in  gündeme taşıdığı Nevşehir il merkezindeki öğrenci servisi firmalarının hukuka aykırı eylem ve işlemlerine Nevşehir Valiliği el koydu.

Av. Mehmet Biçer’in yazılı müracaatı üzerine Nevşehir Valiliği bu sabah konuyla ilgili inceleme başlattı.

Fib Haber’in geçen hafta gündeme getirdiği Nevşehir il merkezindeki okul öğrenci servisi firmalarının servis kayıtları sırasındaki bazı hukuka aykırı eylem ve işlemleri Nevşehir kamuoyunda çok geniş bir yankı uyandırdı. Yüzlerce veli, FİB HABER’e ihbar, tebrik ve teşekkür içeren mesajlar gönderdi, telefonlar açtı.

 Binlerce öğrenciyi ve veliyi mağdur eden bu konu şimdi ise Nevşehir Valiliğinin gündeminde. Nevşehir Valiliği bugün olaya resmi olarak el koydu.

Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Mehmet Biçer, bu sabah saat:10:30 sıralarında Nevşehir Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Atsız ile makamında görüşerek, konu hakkında hazırladığı dilekçeyle Valiliğe resmi olarak müracaatta bulundu.

Nevşehir Valiliğindeki görüşme sonrası Fib Haber’e açıklamalarda bulunan Av. Mehmet Biçer, Nevşehir il merkezinde faaliyet gösteren bazı öğrenci servisi firmalarının Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu ihlal ederek piyasayı bölüştüklerini;  faaliyet alanı, ücret ve hizmet çeşitliliğinde tekelleşmeye gittiklerini; velilerden sekiz buçuk ay yerine dokuz aylık ücret talep edilerek resmi ücret tarifesinin ihlal edildiğini ve ayrıca kayıt sırasında velilere teminat senedi adı altında bono imzalatılmak suretiyle Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ihlal edildiğini belirtti.

Biçer, her üç ihlalin de ciddi hukuki ve idari yaptırımı gerektirir nitelikte eylem ve işlemler olduğunu ifade ederek, bu sektördeki tekelleşmeden dolayı veliler ve öğrencilerin son derece mağdur edildiğini, velilerin şikâyetlerinin ayyuka çıktığını belirtti.

Avukat Mehmet Biçer açıklamasının devamında Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Atsız Bey’le makamında görüşerek, konuyu kendilerine sözlü olarak açıkladığını ve ayrıca bir dilekçeyle de yazılı olarak ilettiğini, Valiliğin de bunun üzerine konuyla ilgili inceleme başlattığını ve ilgili birimlere gerekli talimatları verdiğini ifade etti.

Biçer, konunun bundan sonra da her platformda sonuna kadar yasal takipçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.   

FİB HABER


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
veli - 4 yıl önce
Geçen yıl nerdeydi bu valinin aklı bimere şikayet sonucunda hukuka aykırı birşey yok cevabı aldık sayın valilikten günaydın günaydın günaydın . ben bu servisler yüzünden çocuğumu okuldan almak zorunda kaldım yazıklar olsun
Avatar
a.sahin - 4 yıl önce
Hersey iyi turkiyede degilmi avukatlarin nasil insanlari soyduklari ortada bende bu saatten sonra avukatlarin kazanclarini sorgulayacagim.bu arabalarin masrafi varmidir yapilan zorluklar yapilan hizmet insanlar icin onemli degil,senelerce alamadigimiz paralari kim verecek duzene oturtulan birseye tabiki itiraziniz olacak cunki artik hakkimizi alacagiz.sor bakalim bir avukata hic parasi kalmismidir adam soke soke alir,gariban alamaz.
Avatar
ali karli - 4 yıl önce
Allah razı olsun sizden
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
sayın av.mehmet beye ve fib haber çalışanlarına bu konu hakkındaki duyarlılığından dolayı tşk ederim öğrenci ve velilerin büyük bir sorun yaşadığı bu duruma dur demenin zamanı geldi allah sizden razı olsun
Avatar
aydın - 4 yıl önce
ALLAH razı olsun Nevşehirin gururu FİB haber
Avatar
mağdur öğrenci - 4 yıl önce
liseler arasında da nevşehir lisesi hariç diğer liseleri öğlen yemeğe evlerine götürmüyorlar bu konuylada ilgilenirlerse çok memnun olurum öğlen yemek yiyemiyoruz eve gidemiyoruz
Avatar
alp - 4 yıl önce
Sayin avukat beyefendi 15 yıldır bu servis işinde şoför arkadaşlar mağdur oldu 50 tl zararına öğrenci taşınır ken hiç Sesiniz çıkmıyordu ortada hukuka aykırı bi durum yok belirlenen bi fiyat tarifesi var o uygulanıyor arti öğrenciler hiç bir zaman madur edilmiyor madur eden velinin kendisi öğrenci Erasta oturuyor okul 19 Mayıs bu nedir kardeşim okul okuldur niye yakınındaki okula göndermiyorsun bu seferde servis bulamayınca servisler böyle servisciler söyle elinizi vicdanınıza koyun burda kimseyi kandirmayacalismayin kendi kanunsuzlugunuzuserviscilere fatura etmeyin
Avatar
ogretmen - 4 yıl önce @alp
alp bey madem o kadar madurdunuz neden beledi̇yeye etek doklusu parayi koşa koşa verdiniz neden o zaman belediyeye ağlamadınız yıllardır hakkınızı alamıyordunuzda belediyeye ödediğiniz parada neden itiraz etmediniz