banner461
banner195

Vatandaş meteriste yeni durak istiyor

Nevşehir’de Meteris meydanındaki durak artık vatandaşın ihtiyaçlarına cevap veremiyor.

Vatandaş meteriste yeni durak istiyor
29 Kasım 2017 Çarşamba 13:56

banner143
banner134
Nevşehir’de kentsel dönüşüm nedeniyle bir türlü yapılamadığı belirtilen Meteris meydanındaki durak artık vatandaşın ihtiyaçlarına cevap veremiyor.
İl merkezinden ilçe ve kasabalara yolcu alınan Meteris meydanındaki durak düzenlemesinin yeniden yapılması bekleniyor.
Her gün binlerce insanın ilçe ve kasabalara ulaşım için saatlerce ayakta beklemek durumunda kaldığı mevcut durak alanında sadece birkaç adet banket bulunması nedeniyle yaşlı ve bayanların da saatlerce ayakta otobüs beklemek durumunda kaldığı söz konusu alanda belediyenin bu olumsuzluğu görüp yeniden düzenleme yapmasını isteyen vatandaşlar, “Kentsel dönüşüme girdiği için bu alanda bir düzenleme yapılamadığı iddia ediliyor. Ancak henüz il merkezinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlamadığı da göz önünde bulundurulduğunda bu çalışmanın Meteris meydanına gelmesine en az birkaç yıl olduğunu kestirmek o kadar da güç değil. O nedenle belediyemizin her gün binlerce insanın faydalandığı bu durağı yeniden düzenlemesini bekliyoruz” diyorlar.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ramazan bilge - 13 ay önce
Bir meseleyi abartmayi ne kadar seviyorsunuz insanların orada saatlerce beklemesi gibi bir durum söz konusu dahi olamaz ordan en çok yolcu Ürgüp avanos Göre ve Kaymaklı ya gidiyor bu araçlarinda 15 20 dakikada bir servisi var diğer ilçe ve köy araçlarının yolcuları da zaten servis saatlerini biliyor yani abarttiginiz kadar bir durum yok