banner461

Vefa Küçük Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı seçildi

Nevşehir'in medai iftarı hayırsever iş adamımız Sayın Vefa Küçük, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'na seçildi.

banner503
Vefa Küçük Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı seçildi
19 Temmuz 2014 Cumartesi 15:02

banner143
banner134
FİB Haber Merkezi olarak Nevşehirli hemşehrilerimiz ve tüm Fenerbahçeliler adına Değerli Hemşehrimiz Vefa Küçük'ü kutluyor tebrik ediyor başarılar diliyoruz...

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'na Vefa Küçük seçildi. 

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısında, nisan ayında vefat eden eski başkan Yüksel Günay'ın yerine Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı için yapılan seçim işlerini yürütmek üzere Seçim Divan Başkanlığı'na tek aday olan Turgut Gür getirildi. 

Turgut Gür, kendilerine verilen dilekçeye göre iki aday olduğunu belirterek, adaylardan Zafer Uzunoğlu'nu konuşması için kürsüye çağırdı. Uzunoğlu, dilekçesini 3 ay önce verdiğini, Vefa Küçük'ün aday olduğunu öğrenince Küçük lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bunun üzerine açık oylama şeklinde yapılan seçime tek aday olarak giren Vefa Küçük, oybirliğiyle divan başkanlığına getirildi. Görevinden ayrılan Yüksek Divan Kurulu Başkan Vekili Adnan Ersan'ın yerine de yapılan seçimde tek aday olan Nuri Nejat Akdoğan oybirliğiyle seçildi. 

Vefa Küçük ve Nuri Nejat Akdoğan'ın 2015 Nisan ayı Yüksek Divan Kurulu toplantısına kadar görev yapacağı, nisan ayında Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı ve üyeleri için yeniden seçim yapılacağı kaydedildi. 

Küçük: "Yönetimimize destek olacağız"'

Vefa Küçük, seçildikten sonra yaptığı konuşmada, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile kulübe aynı anda üye olduklarını, Metin Aşık yönetiminde de aynı yönetimde yer aldıklarını belirterek, "Daha sonra başkanlık yarışında rakip olduk. Fenerbahçe'nin gelişmesi, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bugün sayın başkan orada oturacak inşallah ben de burada oturacağım. Bundan büyük mutluluk olmaz" dedi. 

Kulübün daha başarılı olması için çalışacaklarını aktaran Küçük, "Kulübümüzün daha başarılı olması konusunda bizler danışma ve tavsiye organı olarak, başta yönetimimize destek olacağız. Yönetim ve diğer kurullarımızla dayanışma içinde kulübümüzü başarıdan başarıya götürmeye inşallah bizim de katkımız olacaktır" diye konuştu. 

Bu arada, yönetim kurulu tarafından hazırlanmış üyelik ve temsili üyelik yönergesi, şubeler yönergesi, iç denetim yönetmeliği ile personel yönetmelikleri tüzüğünün 46-2 c maddesi gereğince oluşturularak ihtisas komitesine inceletilerek yönetim kuruluna görüş verilmesi için Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Divanı'na yetki verildi. 

Üyelerden Ogün Altıparmak'ın kulüpte kadın futbol şubesi kurulmasıyla ilgili önergesi de yönetim kuruluna iletildi. 

Başkanlık seçimini ardından Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun olağan toplantısı sona erdi. Yüksek Divan Kurulu, üyelere bu akşam Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde iftar verecek.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sgk - 6 yıl önce
nevşehir spora bi yardımın olsun be hemşoo o kadar paran var şu takıma bi el atsan