banner461
banner195

Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Nevşehir Valisi Ceylan’ı Ziyaret Etti

Nevşehir Veteriner Hekimler Odası Oda Başkanı Tekin KEÇECİ, yeni oluşan yönetim kurulu ile Vali CEYLAN’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Nevşehir Valisi Ceylan’ı Ziyaret Etti
29 Eylül 2014 Pazartesi 18:09

banner143
banner134
Nevşehir Veteriner Hekimler Odası Oda Başkanı Tekin KEÇECİ, yeni oluşan yönetim kurulu ile Vali CEYLAN’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette konuşan KEÇECİ, pazar günü genel kurul yaptıklarını belirterek, Nevşehir’de odalarının 81 üyesi olduğunu, 37 üyenin serbest, 44 üyenin de kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet ettiğini söyledi. Keçeci, amaçlarımın Nevşehir’deki hayvancılığa katma değer sağlamak olduğunu ifade ederek, “Özelikle yeni çıkan teknikler ve bilimsel makaleler konusunda seminerler ve sempozyumlar vererek öncelikle meslektaşlarımızı eğiteceğiz. Nevşehir’de en büyük sıkıntı küçük işletmelerin fazla olması. Nevşehir’de 70 bin büyük baş, 50-60 bin küçükbaş hayvan var.Bunların sadece il genelinde 50 baş üzeri hayvana sahip olan 100 işletme var. İşletmeleri bir araya toplayarak daha büyük yatırımcıları Nevşehir’e çekerek hayvancılığı geliştirebiliriz.” dedi.

 

    Vali CEYLAN da yeni yönetime hayırlı olsun temennisinde bulundu. Nevşehir’deki hayvancılığın mutlaka geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali CEYLAN, “Nevşehir’deki hayvancılığın gelişmesi, daha modern ve daha sağlıklı bir seyir izlemesi için inşallah veterinerlerin katkıları önemli. Bölgemizde tarım oldukça gelişmiş durumda. Tarımın bir diğer ayağı olan hayvancılığın gelişmesi için de son dönemde oldukça güzel çalışmalar var.Sizlerin de bu çalışmalara daha bilimsel olarak katkılarınız önemli. Nevşehir’deki hayvancılığın hak ettiği yerde olduğunu düşünmüyorum.Aksaray’a, Niğde’ye göre Nevşehir’deki hayvancılık biraz daha arka plana itilmiş.Öncelikli konularımızdan birisi de hayvancılığı bu bölgede geliştirmek. Bunun için sizlerinde desteğine ihtiyacımız var.Potansiyelimiz var bu potansiyeli değerlendirmemiz lazım.” diye konuştu. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.