banner461
banner195

Ya Çarpsaydı

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar ve Göreme beldesi arasında fidan dikimi yapan işçiler büyük bir ihmalin kurbanı olmaktan son anda kurtuldu.

Ya Çarpsaydı
12 Mart 2013 Salı 10:42

banner143
banner134

 Toprağın sadece 10 santimetrealtına gömülen elektrik hattına fidan dikimi esnasında rastlayan fidan dikimi yapan işçiler neye uğradıklarını şaşırdılar. 3 bin 300 watt elektrik enerjisinin geçtiği belirtilen elektrik gerilim hattı borusunu şans eseri fark eden işçiler adeta kül olmaktan kurtuldu.

Fidan dikimini takip eden Göreme’li bir esnafta MEDAŞ’ın bu büyük ihmalinin mutlaka yetkililerce sorgulanması gerektiğine dikkat çekti. Elektrik hatlarının yeraltına alınmasının bu kadar basit olamayacağını ifade eden Esnaf, “Uçhisar ve Göreme arasındaki yol güzergahında fidan dikimi yapılıyor. Bu çalışma böylesine önemli iki turizm merkezi arasında yapılması bizleri de mutlu etti. Ancak, çalışmalar esnasında fidan dikmek için sadece10 santimetrekazılan toprağın altından elektrik yüksek gerilim borusunun çıkması işçileri de bizleri de şok etti. Bu iş bu kadar kolay mı?. Elektrik hatlarının yeraltına alınması bu kadar basit bir olay mı?. Ya Allah vermesin işçiler boruyu fark etmese ve kazmayı vuruverseydi ne olurdu?. Allah korusun 3 bin watt enerjinin geçtiği söyleyen bu gerilim hattına kapılan bir işçinin hayatını kaybetmesinin faturasını kim nasıl ödeyebilirdi?. İnsan canı bu kadar ucuz mu?” ifadelerinde bulundu.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Ya Çarpsaydı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet baraklı - 5 yıl önce
çok basıt ınsan hayatı bu kadar ucuz helekı özellıştıkten sonra ıyıce düzen kaçtı meram denen kurum hiç görevını yapmıyo